Šanse Bostona još žive, Celticsi preokretom do slavlja i smanjenja na 3-2

Matej Kačan • subota, 26.09.2020.

Iako im je prijetila eliminacija u samo pet utakmica, Boston Celticsi su odigrali sjajno drugo poluvrijeme pete utakmice finala Istoka te su svladali Miami Heat sa 121:108 i smanjili na 3-2 u seriji...

Košarkaši Boston Celticsa ipak su uspjeli održati živima svoje nade u preokret serije finala Istoka protiv Miami Heata. Celticsi su gubili gotovo 30 minuta, ali sredinom treće dionice rade sjajnu seriju i preokreću utakmicu.

Miami je u susret ušao s onom istom dozom ludog samopouzdanja koje nosi kroz cijelu seriju i s kojim je došao do 3-2. Nakon početnih 5:5, Heat radi 12: i stječe prednost koju će držati sve to treće dionice uz 26:18 na koncu prve dionice te 58:51 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme košem otvara Bam Adebayo za 60:51, ali onda slijedi velika serija Bostona. Prvo Celticsi rade 13:0 za 64:60 što tricom prekida Dragić, a onda još i 7:0 za novi bijeg i nakon fantastične treće dionice koju je Boston dobio s 41:25 je 92:83.

Razmahali su se Celticsi pa u posljednjoj četvrtini Jaylen Brown veže dvije trice za 103:89, a onda i Gordon Hayward još dva ubačaja za do tad maksimalnih 107:91 i plus 16 šest minuta do kraja.

Borbeni duh Miamija de donio seriju bacanja koja je malo smanjila razliku na 12 poena, ali, Boston je u drugom poluvremenu nezaustavljiv pa radi novih 7:0, odlazi na 117:98 i prelama susret uz lagano opuštanje na kraju za konačnih 121:108.

Odigrali su Celticsi tako fantastično drugo poluvrijeme sa zabijenih čak 70 poena i to je putokaz za preokret serije, a najbolji je s 31 poenom uz 10 skokova i šest dodavanja bio Jayson Tatum. 28 poena uz osam skokova je dodao Brown, dok su po 15 ubacili Theis i Walker. Sjajan je bio Marcus Smart s 12 poena uz po osam skokova i dodavanja te obrambeni učinak.

Heat je po običaju imao mnogo podjednakih, ali je više od ostalih zabio Dragić s 23 poena, a 20 je dodao Duncan Robinson. Izostao je onaj pravi, veliki zabijački doprinos Jimmyja Butlera koji je zabio tek 17, ali je pomagao u ostalim rubrikama s osam skokova i osam asistencija.