Novi kapetan Mandić: 'Svi smo zdravi, nadamo se prvim bodovima'

Mihaela Bradovski • utorak, 29.09.2020.

PPD Zagreb u trećem kolu Lige prvaka rukometaša dočekuje u Areni danski Aalborg. Za razliku od prva dva susreta, Zagreb je kompletan i svi su spremni za nastup...

Ulazak u Ligu prvaka za PPD Zagreb bio je vrlo težak. Ždrijeb je bio nemilosrdan i donio mu je Kiel u Zagrebu i Veszprem u Mađarskoj, a okrnjeni ozljedama zagrebaši u tim susretima nisu imali nikakve šanse.

Sada dolazi Aalborg koji je također jači od Zagreba, ali razlika je znatno manja i s Aalborgom će hrvatski prvak ipak imati više šanse, smatra Igor Vori.

"Od početka sezone po prvi put čekamo utakmicu kompletni. Igrači koji su imali problema s ozljedama su se vratili i to je jako dobra stvar. S druge strane igramo protiv momčadi koja možda nije atraktivna imenom, ali igrom definitivno je. Momčad je to koja je jako neugodna, trči svih 60 minuta, agresivna je i psihološki sigurno u prednosti jer ima dvije pobjede. Mi smo igrali protiv dva izrazita favorita i upisali dva neugodna poraza. Analizirali smo ih i prije svega moramo ih primiriti, ne ulaziti u neku jurnjavu s njima. Mislimo igrati obranu 5-1 i 6-0 i tu vidimo našu šansu. Očekujem dobru i pravu utakmicu protiv protivnika koji je neugodan. Nakon svega što se izdogađalo igrači reagiraju dobro i nadam se da će to dobro s treninga pokazati i na utakmici."

David Mandić je optimist, a prvi put će Zagreb predvoditi kao novoizabrani kapetan.

"Napokon dolazi protivnik kojem možemo parirati i s kojim možemo odigrati dobro. Moramo u utakmicu ući sa što manje pogrešaka, svi na sto posto i jedino ćemo tako moći parirati Aalborgu. To je ekipa od koje smo prošle godine u Danskoj izgubili deset razlike pa dobili u Zagrebu u zadnjim sekundama. Jako su dobra i nezgodna ekipa, mogu dobit svakog, ali mogu i izgubiti od svakog. To je danski sustav, trče svih 60 minuta i vraćanje u obranu mora biti jako dobro. Svi smo zdravi i nadamo se prvim bodovima."

Susret protiv Aalborga na rasporedu je u srijedu od 20:45 sati.