Đoković i Tsitsipas sigurni, Šapovalov ispao u maratonskom meču

Jan Šneler • četvrtak, 01.10.2020.

Odigrano je podosta susreta drugog kola Roland Garrosa, a nositelji su većinom imali lagan posao i mirno su prošli u treće kolo...

Kao što se moglo i očekivati u ranoj fazi Roland Garrosa, nositelji većinom nemaju većih problema. Oni najbolji mirno su prošli u treće kolo, iako su poneki morali potegnuti i do petog seta te ispali nakon dugotrajnih mečeva.

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković nije imao tih problema te je lakoćom svladao Ricardasa Berankisa s 3:0 u setovima. Srpskom tenisaču trebalo je manje od 90 minuta da sa 6:1 te dva puta po 6:2 isprati Litvanca.

Slično je odigrao i peti nositelj Stefanos Tsitsipas. Protiv Pabla Cuevasa trebalo mu je svega 91 minuta, a rezultatom 6:1 6:4 i 6:2 nije ostavio previše energije na terenu u Parizu.

Za razliku od njih dvojice, Denis Šapovalov se dobrano pomučio protiv Roberta Carballesa Baene i na kraju ispao. Kanađanin je izgubio prvi i treći set, došao u velike probleme, ali se činilo da će se izvući.

U petom setu bilo je svega, mogao je Šapovalov meč puno ranije riješiti, imao je dva puta break prednosti, ali nije izdržao. U 14. gemu, pri rezultatu 7:6, Buena je napravio break i došao do slavlja.

Dodajmo još kako je Grigor Dimitrov, 18. nositelj, za tri seta svladao Andreja Martina, dok je istim ishodom slavio i 10. nositelj Roberto Bautista-Agut. U njemačkom dvoboju, Daniel Altmaier iznenađujuće je svladao 30. nositelja Jana-Lennarda Struffa.