Barcelona s igračem manje do druge pobjede

Matej Kačan • četvrtak, 01.10.2020.

Sa savršenim startom u novu sezonu La lige su nastavili i nogometaši Barcelone. Oni su u gostima kod Celte Vigo slavili s 3:0 iako su bili s igračem manje od 42. minute...

Tri gola, crveni karton, autogol i pobjedu Barcelone su imali prilike vidjeti oni koji su pratili susret Celte Vigo i katalonskog velikana. Barcelona je slavila s 3:0 i ima savršen start, iako u najmanju ruku opet nije bila uvjerljiva.

Imala je Celta čak i više pokušaja na gol, ali se Barceloni dobro otvorilo. Coutinho je lijepom loptom izbacio Ansua Fatija koji sjajnim udarce već u 11. minuti dovodi Barcelonu u vodstvo.

S igračem manje je Barcelona ostala kad se Clement Lenglet odlučio malo laktariti za drugi žuti, a nakon prigovora je požutio i njegov kolega stoper Gerard Pique i život je Barceloni znatno otežan. No, Barceloni se osmjehnula sreća u 51. minuti kad je Leo Messi dodavanjem tražio sredinu, ali je Lucas Olaza to skrenuo u vlastitu mrežu za 2:0.

Coutinho se pokušao u 59. sam upisati u strijelce, ali je pogodio stativu, a Barcelona će do trećeg gola tek u nadoknadi kad je Sergi Roberto pokupio odbijanac te je lako pogodio praznu mrežu za 3:0 i novo slavlje Barcelone.