HT Prva liga, 7. kolo, 02.10.2020, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Janić (Ilok)

Lokomotiva i Istra 1961 nisu oduševili, debitirao Pivarić

Branimir Korać • petak, 02.10.2020.

Lokomotiva i Istra 1961 nisu ponudili puno kvalitetnog nogometa. U susretu bez pogodaka nije bilo niti puno prilika...

Remi u Kranjčevićevoj u dosta skromnom dvoboju između Lokomotive i Istre 1961. Dvoboj je to od kojeg su i jedni i drugi očekivali više, a zadovoljniji može biti Fausto Budicin koji je odnio bod.

Lokomotiva je predstavila trojicu novih igrača, prve minute upisali su Josip Pivarić, Ibrahim Aliyu i Krešimir Kovačević, a upravo Aliyu imao je jednu od najboljih prilika na susretu.

Prvo poluvrijeme bilo je posebno monotono i bez uzbuđenja. Jedina prava prilika zabilježena je u 42. minuti kada je Karačić ubacio za Ćužu koji je sam pred golom, ali loše zahvaća loptu.

Jednom je u prvom dijelu VAR imao posla, dogodilo se to u desetoj minuti kada je lopta pogodila u ruku Bosančića pred kaznenim prostorom, ali Pejin je smatrao da nema elemenata za isključenje.

U drugi dio Lokosi su ušli agresivnije i vrlo brzo zaredali žutim kartonima, a u 75. minuti stigli su do zicera.

Sam na 6-7 metara ostao je mladi Nigerijac Aliyu, ali nije iz prve dobro zahvatio loptu i nije bilo opasnosti za goste.

Nakon toga Istra je pokušala preko Gonzaleza i Vuka, no to nisu bile značajnije prijetnje za Hendiju.

U sudačkoj nadoknadi Marković je skoro zabio nakon što ga je loptom pogodio Karačić, ali lopta odlazi kraj vratnice i ostaje 0:0.