Daniel Altmaier šokirao sedmog nositelja u Parizu

Jan Šneler • subota, 03.10.2020.

U dosad odigranim subotnjim susretima na Roland-Garrosu bilo je iznenađenja, a najveće je priredio Daniel Altmaier...

Dvojica velikih favorita za samu završnicu, Stefanos Tsitsipas i Grigor Dimitrov nisu imali težak posao u trećem kolu. Nažalost, njihovi protivnici morali su predati mečeve, ali obojica nositelja bili su uvjerljivi do tog trenutka.

Tsitsipas je dva seta odradio fenomenalno i s vodstvom 6:1 i 6:2 ušao u treću dionicu koja bi zasigurno bila posljednja da slovenski tenisač Aljaž Bedene nije predao meč. Pri rezultatu 3:1 za Grka, Bedene je odlučio da zbog ozljede više ne može nastaviti igrati ozbiljni tenis.

Dimitrov je dobio prvi set protiv španjolskog tenisača Roberta Carballesa Baene sa 6:1. U drugom setu, taman nakon što ga je zaključio sa 6:3, Španjolac mu je odlučio predati meč i praktički ga nakon svega 65 minuta igre poslati u sljedeće kolo.

Veliko iznenađenje priredio je Daniel Altmaier koji je izbacio sedmog nositelja, talijanskog tenisača Mattea Berrettinija. Njemački tenisač sjajno je odradio prvi set, poveo sa 6:2, a u drugom nakon uspješno odrađenog tie-breaka dobio je potrebno samopouzdanje.

Konačno, treći set bio je još jednom plod sjajne igre njemačkog tenisača. Sa 6:4 finiširao je meč i za samo malo više od dva sata ušao u drugi tjedan Roland Garrosa.

Od ostalih rezultata vlja izdvojiti glatku pobjedu Andreja Rubljeva protiv veterana Kevina Andersona i pobjedu Pabla Carrene-Buste u ogledu sa sunarodnjakom Robertom Bautistom-Agutom.