Haaland frustracije iskalio na Rumunjima, Finci svladali Bugare

Matej Kačan • nedjelja, 11.10.2020.

U 18 sati je odigrano i nekoliko utakmica u Ligama B i C, a posebno nabrijani su bili Norvežani koji su nakon ispadanja od Srbije u baražu frustracije iskalili na reprezentaciji Rumunjske...

Drugu pobjedu u skupini B1 Lige nacija upisala je reprezentacija Norveške. Norvežani su nakon ispadanja od Srbije u baražu kvalifikacija za EURO dočekali Rumunjsku te su iskalili frustracije, a posebno je raspoložen bio Erling Haaland.

Napadač Dortmunda je golijadu otvorio već u 12. minuti, a do poluvremena je na 2:0 povisio Sorloth. U drugom dijelu je Haaland nastavio po starom pa je golovima u 64. i 70. minuti kompletirao svoj hat-trick i doveo Norvešku do 4:0 slavlja.

U drugom dvoboju Skandinavaca i momčadi istočne Europe je Finska svladala Bugarsku s 2:0. Finci su nakon 50 minuta bez golova poveli preko Taylora, a u 67. je 2:0 postavio Jensen za pobjedu kojom Finska nastavlja lov za Walesom koji je prvi u B4 skupini sa sedam bodova, dok su Finci na šest.

Ligom C su dominirale golijade, ali i remiji. U tri susreta smo vidjeli tri neriješena rezultata, ali i čak 14 pogodaka. Najluđe je bilo u Tallinnu gdje su bodove podijelile Estonija i Sjeverna Makedonija.

Poveli su Makedonci autogolom Kuuska, ali domaćin preokreće preko dva gola Sappinena i Liivaka te dolazi na 3:1. No, posljednjih 10 minuta pripadaju gostima. Legendarni Goran Pandev je u 80. pogodio za 3:2, a konačnih 3:3 postavlja Zajkov u 88. minuti.

Gubila je i Armenija kod kuće od Gruzije sve do 88. minute kad je Henrik Mhitarjan iz penala zabio za 2:2 i četvrti bod Armenije u skupini C2 u kojoj Gruzija i Sjeverna Makedonija svojim remijima imaju po pet bodova, dok je Estoniji bod protiv Makedonaca bio prvi.

Ludo je i u grupi C4 gdje su sve ekipe na četiri boda. Nakon ranijeg remija Kazahstana i Albanije, isto su učinile i Bjelorusija te Litva u Vilniusu. Odigrale su ove svije reprezentacije 2:2 i posljednja tri kola će biti vrlo uzbudljiva.