Zimski sportovi

Dobar start sezone za Zubčića, Braathen pobjednik veleslaloma u Söldenu

Jan Šneler • nedjelja, 18.10.2020.

Na startu nove skijaške sezone u austrijskom Söldenu, Filip Zubčić osvojio je 12. mjesto u veleslalomu...

Veleslalomskom utrkom u austrijskom Söldenu službeno je započela nova skijaška sezona za skijaše. U prvoj utrci nastupio je Filip Zubčić kao jedini hrvatski predstavnik i ostvario dobar rezultat.

Nakon prve vožnje Zubčić je bio na 11. mjestu sa 78 stotinki zaostatka za vodećim Ginom Caviezelom. Mladi 20-godišnji Norvežanin Lucas Braathen prvu vožnju završio je na peto mjestu.

Upravo je Braathen fenomenalno odradio drugu vožnju i došao do slavlja u Söldenu. Nažalost, Zubčić je nešto slabije odradio drugu vožnju i pao za jedno mjesto te je završio na 12. mjestu. Ipak, solidan start sezone za 27-godišnjeg hrvatskog skijaša.

Na pobjedničkom postolju osim Braathena našla su se još dva Švicarca, Marco Odermatt te vodeći iz prvog kruga Caviezel. Za malo manje od mjesec dana na rasporedu je slijedeća utrka, a u Lech/Zürsu vozit će se paralelni veleslalom.