Podravka se raspala u drugom poluvremenu, Odense visoko slavio

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.10.2020.

Rukometašice Podravke upisale su visok poraz na svom parketu od Odensea. U najavi susreta već je rečeno kako dolazi snažan i opasan protivnik, ali u koprivničkim redovima vidjeli su šansu i nadali se dobrom rezultatu...

Podravka Vegeta nije se dobro provela u dvoboju protiv Odensea. Upisala je visok poraz 33:17, odigrala je vrlo loše drugo poluvrijeme i Dankinje su to lakoćom kaznile.

Za svladati Odense koji ima sjajne Nizozemke Groot, Abbingh i Wester, između ostalih, potrebno je odigrati vrhunsku utakmicu, a Podravka ipak nije bila na toj razini, posebno u drugih 30 minuta.

Odmah je Odensea preuzeo vodstvo i dao do znanja s kakvim namjerama je stigao u Koprivnicu. Poveo je 5:2, no Podravka se uspjela konsolidirati, nestala je ona početka impresioniranost i predvođena Dejanom Milosavljević uspjela se vratiti na 7:7. Odense je ipak na odmor odnio četiri gola prednosti i to zahvaljujući seriji 6:2 u zadnjih osam minuta prvog dijela.

Stvari su potpuno krenule krivim smjerom tamo negdje od 34. minute. Vodio je Odensea 17:14 nakon što je Turk smanjila na minus tri, ali u narednih 25 minuta Odensea radi seriju nevjerojatnih 16:3 i odnosi vrlo visoku pobjedu.

Očekivalo se više, u najmanju ruku da se ne dogodi baš ovakav epski raspad. Sve što su Koprivničanke pokušale nije bilo dobro, gošće su imale odgovor na baš svaku situaciju i na kraju su zasluženo slavile. Bile su čvršće, brže, pametnije i kvalitetnije.

U pobjedničkom sastavu po pet golova postigle su Cornelia Groot i Helena Hageso dok je Tess Wester skupila deset obrana uz 56 posto uspješnosti.

Kod Podravke po pet golova postigle su Dejana Milosavljević i Azenaide Carlos.