Lekin Antwerp uhvatio pravu formu, u gostima svladao i Waregem

Branimir Korać • nedjelja, 18.10.2020.

Uz vodeći Club Brugge, momčad s najpozitivnijim nizom u ligi je Lekin Antwerp. Upisao je četvrtu pobjedu u zadnjih pet utakmica, a ovaj put slavio je kod skromnog Waregema s 3:1...

Ulazak u sezonu nije bio najbolji, Antwerp se isprva mučio, ali u zadnjih pet kola igra jako dobro i upisao je četiri pobjede i remi. 13 bodova u zadnjih pet kola osvojio je još samo bivši Lekin klub, lider belgijskog prvenstva Club Brugge.

U devetom kolu Antwerp je gostovao kod skromnog Waregema koji ne igra dobro već duže vrijeme i svladao ga je s 3:1.

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti golom Jean-Luca Dompea i vodstvo je držao sve do 57. minute, Tada gosti kreću i do kraja susreta rade potpuni preokret.

U već spomenutoj minuti Faris Haroun zabija za 1:1, a sedam minuta kasnije Kamerunac Martin Hongla postiže gol za preokret.

U potpuno otvorenoj utakmici napadi su se redali na obje strane, a u 94. minuti Cristian Benavente u svom debiju zabija za konačnih 3:1.