Borna Gojo iz kvalifikacija preko trećeg nositelja do drugog kola

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.10.2020.

Hrvatski tenisač Borna Gojo uspješno je odradio posao u prvom kolu Challengera u Istanbulu. Protivnik mu je bio treći nositelj Taro Daniel kojeg je Gojo svladao u tri seta...

Nakon što je uspješno odradio posao u kvalifikacijama, Borna Gojo nastavio je s pobjedama i u glavnom ždrijebu Challengera u Istanbulu. 121. igrač svijeta Taro Daniel svladan je s 2:6, 7:6, 7:6.

Gojo je odradio odličan posao i upisao vrijednu pobjedu, a s obzirom da igra sve bolje i sve češće bilježi pobjede na ovoj razini, vrlo brzo možemo ga očekivati i u Top 200 te će ujedno i lakše ulaziti u glavni ždrijeb na Challengerima.

Protiv Daniela krenuo je dosta nervozno i izgubio prvi set sa 6:2, ali u nastavku meča bio je ipak mirniji te u tijesnoj završnici oba seta stigao do pobjede.

U drugom setu Daniel je dva puta imao break prednosti, kod 5:4 ujedno i meč loptu, ali Gojo je napravio preokret. U 13. igri serijom 5:0 izborio je treći set.

Tamo je krenuo s 3:0 i duplim breakom, Daniel se vratio, ali još jednom u tie-breaku Gojo je bolji te zaključuje priču.

U drugom kolu igrat će protiv Britanca Jayja Clarkea koji je bio bolji od Serhija Stahovskog.