Prva HNL juniora: Hajduk čuva vodeću poziciju, Dinamo ga prati

Sportnet • utorak, 20.10.2020.

Odigrani su dvoboji devetog kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 25 pogodaka, od toga 3,57 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Hrvatskog dragovoljca, Dinama, Hajduka i Lokomotive protiv Intera, Rijeke, Osijeka odnosno Dugopolja.

Hrvatski dragovoljac je na stadionu Stjepan Spajić pobijedio Inter 2:0. Pogotke za pobjedu i tri boda domaćina postigli su Mihael Poslek u 13. i Tomislav Gotovac u 47. minuti. Sigećani su u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostali neporaženi. Zaprešićani su upisali drugi poraz zaredom.

Dinamo je na Rujevici svladao Rijeku 3:1. Nakon prvog poluvremena domaći sastav imao je vodstvo zahvaljujući Matiji Friganu, koji je bio precizan već u devetoj minuti. Drugo poluvrijeme donijelo je preokret gostiju, koji se dogodio pogocima Ivana Šaranića u 74. iz kaznenog udarca, njegovog imenjaka Težačkog pet minuta kasnije i Martina Baturine u 90. minuti. Riječki bijeli prekinuli su niz od dvije uzastopne utakmice bez poraza, dok Modri nastavljaju potjeru za Hajdukom.

Hajduk je na Poljudu pobijedio Osijek 3:0. Za devetu uzastopnu pobjedu Bilih ove sezone zabili su Stipe Biuk u desetoj, Marko Brkljača u 57. i Marin Ljubičić sedam minuta poslije s bijele točke. Bijelo-plavi morali su prekinuti niz od tri uzastopne utakmice bez poraza.

Lokomotiva je na stadionu Hrvatskih vitezova svladala Dugopolje 2:1. Već u trećoj minuti Fran Petković doveo je goste u prednost. U 62. minuti Robert Milanović je iz jedanaesterca izjednačio rezultat. Pobjedu Lokosima donio je Luka Stojković u 73. minuti. Dugopoljci su zabilježili drugi uzastopni poraz. Lokosi su, osim što u trećoj uzastopnoj utakmici nisu poraženi, došli do druge pobjede zaredom.

Rezultati devetog kola Prve HNL juniora: Hrvatski dragovoljac – Inter Zaprešić 2:0 (Poslek 13, Gotovac 47), Rijeka – Dinamo 1:3 (M. Frigan 9/Šaranić 74 – 11m, Težački 79, Baturina 90), Slaven Belupo – Sesvete 0:3 (Stojanović 44, Matić 55, Razum 86), Hajduk – Osijek 3:0 (Biuk 10, Brkljača 57, Ljubičić 64 – 11m), Varaždin – Istra 1961 2:5 (Vugrinec 62, Domjanić 69/Dujmović 5, Stanić 17, Perković 48, 86, Hmura 59), Orijent 1919 – Rudeš 0:3 (Kordić-Gružić 5, Podravec 59, Tepšić 75 – 11m), Dugopolje – Lokomotiva 1:2 (Milanović 62 – 11m/Petković 3, Stojković 73).