Tomislav Kiš donio važnu pobjedu Seongnamu u borbi za opstanak

Branimir Korać • petak, 23.10.2020.

Nogometaši Seongnama upisali su važnu pobjedu u borbi za opstanak u najvišem korejskom rangu. Slavili su kod Suwona s 2:1, a pogodak za pobjedu postigao je Tomislav Kiš...

U Južnoj Koreji igra se završnica prvenstva, s obzirom na plasman u regularnom dijelu sezone klubovi su podijeljeni na Ligu za prvaka i Ligu za opstanak, a Seongnam s Tomislavom Kišom nalazi se u donjem domu.

U 26. kolu gostovao je kod Suwona i upisao pobjedu 2:1 s kojom je prekinuo niz poraza i odmaknuo od posljednjeplasiranog Incheona na četiri boda razlike uz utakmicu više.

Suwon je vodio od osme minute golom Gun-Hee Kima, ali deset minuta kasnije Sang-Ho Na poravnao je na 1:1.

Dugo je taj rezultat stajao na semaforu, sve do 77. minute kada Kiš iz kaznenog udarca pogađa za pobjedu gostiju.

Duboko u sudačkoj nadoknadi, u posljednjim sekundama susreta imali su domaćini slobodni udarac na 20-ak metara, krasno je pucao Min-Woo Kim i zatresao gredu.