Sljedeći protivnik Riječana dva puta ispustio vodstvo i nastavio nizati samo remije

Branimir Korać • nedjelja, 25.10.2020.

Nakon što je tijesno poražena od Real Sociedada u prvom kolu Europske lige, Rijeka u drugom kolu ide u goste AZ Alkmaaru koji je u nedjelju u prvenstvu remizirao 2:2 kod Den Haaga...

I na gostovanju kod Den Haaga AZ Alkmaar nastupio je okrnjen neigranjem dijela igrača koji su bili pozitivni na koronavirus. U tom susretu Alkmaar se zadovoljio remijem 2:2 i tajko i pet put ove sezone odigrao neodlučeno. Zanimljivo, još uvijek nema niti pobjedu, niti poraz.

Dva puta je Alkmaar vodio. Prvi put je poveo preko Islanđanina Alberta Gudmundssona koji se dobro snašao u gužvi nakon kornera.

Bilo je to u 33. minuti, a u 66. je stigao do drugog vodstva, Jesper Karlsson je iskoristio poklon kapetana Bijena koji mu je dodao loptu u noge na 25-30 metara od gola, sjurio se u 17 metara i zabio drugi gol.

Domaćin je ipak izvukao bod, prvi put u utakmicu ga je vratio Milan van Ewijk, a drugi put u 87. minuti Michiel Kramer.

Alkmaar je igrao u sastavu: Bizot - Sugawara, Chatzidiakos, Martins Indi, Wijndal - Midtsjo, De Wit, Koopmeiners - Stengs, Gudmundsson (82. Leeuwin), Karlsson.