Borna Gojo nakon skoro tri sata borbe poražen u Hamburgu

Mihaela Bradovski • utorak, 27.10.2020.

Borna Gojo nije uspio proći u drugo kolo Challengera u Hamburgu. Neočekivani poraz nanio mu je ruski kvalifikant Pavel Kotov...

Nakon odličnog prošlog tjedna u Istanbulu, Borna Gojo u Hamburgu je poražen već u prvom kolu. Ruski kvalifikant, 273. igrač svijeta Pavel Kotov, slavio je nakon velike borbe u tri seta.

U prvom setu Gojo je dva puta gubio servis, nakon prvog breaka odmah se vratio, a drugi je stigao kod 4:4, Kotov je nakon toga servirao za set i iskoristio drugu set loptu za 6:4.

Drugi set pak nije donio breakove iako je Gojo spasio 15:40 u trećem gemu. Odluka je pala u 13. igri gdje je Gojo spasio meč loptu kod 6:5 i uzeo set s 8:6.

U trećem setu hrvatski tenisač propustio je veliku priliku. Napravio je break u sedmom gemu i poveo s 4:3, kod 5:3 imao je meč loptu na servisu Kotova, nije to iskoristio, a onda je na servisu za meč Rusu dopustio dolazak na 0:40, izgubio je servis pa još jedan kod 6:5 i automatski izgubio meč.

Šteta, prilika je postojala, ali Gojo je nije iskoristio i oprašta se od turnira odmah na početku.