Prva HNL juniora: Hajduk i Dinamo uvjerljivim pobjedama najavili veliki dvoboj na Poljudu

Sportnet • utorak, 27.10.2020.

Odigrano je šest dvoboja desetog kola Prve HNL juniora. Vrijedi izdvojiti pobjede Dinama, Hajduka, Osijeka i Istre 1961 protiv Slaven Belupa, Sesveta, Hrvatskog dragovoljca odnosno Orijenta 1919.

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Slaven Belupo 4:0. U 36. minuti Bartol Barišić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 73. minuti Ivan Šaranić je iz kaznenog udarca povećao prednost domaćeg sastava na 2:0. Dvije minute kasnije Halid Alghoul zabio je za 3:0. U 90. minuti Barišić je postigao svoj drugi pogodak na susretu za konačnih 4:0, čime je nastavljen niz neporaženosti Modrih. Koprivničani su upisali peti uzastopni poraz.

Hajduk je na stadionu Sv. Josipa Radnika svladao Sesvete 7:1. U 16. minuti Marko Domančić donio je prednost gostima. Pet minuta poslije Ante Matić je s bijele točke izjednačio rezultat. Nakon toga Marin Ljubičić je u 25., 56., 70. i 77. minuti postigao četiri pogotka i time definitivno zaslužio epitet igrača utakmice. Konačni ishod susreta postavili su Marko Brkljača u 83. i Domagoj Topić minutu kasnije. Bili su ostali maksimalni što se pobjeda i bodova tiče.

Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Hrvatski dragovoljac 2:1. U 35. minuti Dario Pudić doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 55. minuti Mihael Poslek poentirao je za 1:1. Konačnih 2:1 postavio je Ergi Ajazi u 66. minuti. Osječani su se uspjeli iskupiti za poraz od Hajduka u prošlom kolu. Sigećani su prekinuli niz od četiri uzastopne utakmice bez poraza.

Istra 1961 je na stadionu Aldo Drosina svladala Orijent 1919 2:0. Pogotke za drugu uzastopnu pobjedu Puležana postigli su Marko Bibić u 25. i Noz Kristaj u 76. minuti. Sušačani su, osim produženja niza na osam uzastopnih utakmica bez pobjede, zabilježili treći poraz zaredom.

Deseto kolo zaključit će Inter i Varaždin, a ta utakmica odigrat će se u subotu, 14. studenoga na ŠRC Ivan Laljak-Ivić u Zaprešiću s početkom u 10 sati.

Rezultati desetog kola Prve HNL juniora: Dugopolje – Rijeka 0:0, Dinamo – Slaven Belupo 4:0 (Barišić 36, 90, Šaranić 73 – 11m, Alghoul 75), Sesvete – Hajduk 1:7 (Matić 21 – 11m/Domančić 16, Ljubičić 25, 56, 70, 77, Brkljača 83, Topić 84), Osijek – Hrvatski dragovoljac 2:1 (Pudić 35, Ajazi 66/Poslek 55), Istra 1961 – Orijent 1919 2:0 (Bibić 25, Kristaj 76), Lokomotiva – Rudeš 2:2 (Milošević 38, Žilinski 75/Brajković 60, Beganović 82).