Seppi i dvojica kvalifikanata idu dalje, kraj za petog nositelja

Branimir Korać • srijeda, 28.10.2020.

Odigrano je pet susreta prvog kola ATP turnira u kazahstanskom Nur Sultanu, a od turnira se oprostio peti nositelj Tennys Sandgren...

Damir Džumhur nije prošao u drugo kolo turnira u Nur Sultanu iako se ne može požaliti na ždrijeb. Naime igrao je protiv još jednog kvalifikanta, Yuichija Sugite, no upisao je poraz u tri seta. U trećem setu jednom se vratio iz breaka zaostatka, ali drugi put ne iako je u zadnjem gemu susreta imao 15:40.

Peti nositelj Tennys Sandgren zapeo je već na startu. Svladao ga je Čeh Jiri Vesely koji polako podiže formu, a Sandgren ne zna za pobjedu od Roland Garrosa.

Zanimljivo je bilo u dvoboju Gerasimova i Harrisa, a Gerasimov je odnio pobjedu u tie-breaku trećeg seta gdje je bio bolji sa 7:3. Harris u biti i nije imao pravu priliku, Bjelorus je kontrolirao meč i zasluženo slavio.

ATP Nur Sultan, prvo kolo:
Andreas Seppi (Italija, WC) - Aslan Karacev (Rusija, Q) 6:3, 1:6, 6:3
Yuichi Sugita (Japan, Q) - Damir Džumhur (BiH, Q) 6:1, 5:7, 6:4
Jiri Vesely (Češka) - Tennys Sandgren (SAD, 5) 6:4, 7:6(7)
Egor Gerasimov (Bjelorusija) - Lloyd George Harris (Južna Afrika) 6:3, 3:6, 7:6(3)
Emil Ruusuvuori (Finska, Q) - Timofej Skatov (Kazahstan, WC) 6:2, 6:0