Monaco 4:0 Bordeaux
Bordeaux

Kovačev Monaco iskalio frustracije na Bašićevom Bordeauxu

Matej Kačan • nedjelja, 01.11.2020.

Nakon teškog poraza od Lyona, Niko Kovač i njegov Monaco iskalili su svoje frustracije fantastičnom pobjedom protiv Bordeauxa od 4:0 gdje su tri gola pala u samo četiri minute...

Fantastične tri minute bile su dovoljne za veliku pobjedu Monaca i Nike Kovača nad Bordeauxom. Baš je to bilo ono što je trebalo klubu iz Kneževine nakon teškog poraza od Lyona i sad definitivno svi lakše dišu u klubu.

Nije bilo izrazitih prilika u prvih 25 minuta, sve do penala za Monaco i početka Blitzkriega koji je srušio goste. Pablo je igrao rukom u svom šesnaestercu, a udarac s bijele točke je u pogodak pretvorio Wissam Ben Yedder u 28. minuti.

Samo dvije minute kasnije je Aguilar s desne strane poslao povratnu loptu koja je išla tik uz gol crtu, a na drugoj stativi je uklizao Martins koji je sjajno iz prve gurnuo loptu u mrežu. Sjajnih par minuta Monaca je zaključio Kevin Volland koji je u 31. s peterca glavom pospremio Ben Yedderov ubačaj.

Na poluvrijeme se otišlo s 3:0, a baš je Volland svojim drugim pogotkom zaključio sjajnu akciju Ben Yeddera i Martinsa te je pogodio praznu mrežu nakon povratne lopte za konačnih 4:0. Monaco je pobjedom skočio na 14 bodova i sedmo mjesto te je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede.

Bordeaux je ostao na 12 bodova i 12. mjestu, a 90 minuta je za goste odigrao hrvatski veznjak Toma Bašić.