Borna Ćorić dobro startao na Masters 1000 turniru u Parizu

Branimir Korać • ponedjeljak, 02.11.2020.

Borna Ćorić prošao je u drugo kolo Masters 1000 turnira u Parizu. Na startu je svladao Martona Fucsovicsa sa 7:6, 6:1...

Mađar Marton Fucsovics nije predstavljao previsoku prepreku za Bornu Ćorića. Hrvatski tenisač odigrao je dobar meč i upisao je pobjedu sa 7:6, 6:1 za nešto više od sat i 45 minuta.

Borna je dobro servirao, ubacio je 75 posto prvog servisa, samo jednom u meču izgubio je svoj servisa, ali je zato triput oduzeo servis protivniku.

U prvom setu rano su razmijenili breakove nakon čega su obojica čvrsto držali svoj početni udarac da bi u tie-breaku Fucsovics bolje krenuo, poveo s 3:0 uz dva mini breaka, ali Borna uzvraća i na kraju uzima set sa 7:5 u 13. igri.

Odmah na početku drugog seta Ćorić je izvukao 15:40, napravio break pa nakon toga imao vrlo jednostavan posao. Sa 7:6, 6:1 prošao je u drugo kolo.

U drugom kolu također će biti favorit, a protivnik će mu biti Jordan Thompson ili Federico Delbonis.