HT Prva liga, 11. kolo, 07.11.2020, 17:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Luka Pušić
David Čolina 55'
1:1(0:1) Osijek
Ramon Mierez 23'
Osijek

Hajduk i Osijek podijelili bodove u drami, Ivušić u posljednjim sekundama obranio penal Jradiju!

Matej Kačan • subota, 07.11.2020.

Zanimljivu i dramatičnu utakmicu odigrali su na Poljudu Hajduk i Osijek. Po dojmu je svakome pripalo po poluvrijeme, zabijali su Mierez i Čolina, a na kraju je sve završilo 1:1 uz neiskorišteni jedanaesterac Hajduka u nadoknadi...

Kad već nije startao pobjedom, Boro Primorac se može pohvaliti time što je zaustavio niz od šest pobjeda Nenada Bjelice na klupi Osijeka u domaćoj ligi, ali još i važnije, prekinuo je i niz Hajduka od tri uzastopna poraza.

No, Hajduk i Primorac imaju za čim žaliti jer su u 1:1 remiju imali zlatnu priliku za pobjedu, kazneni udarac koji je u posljednjim sekundama susreta izveo Bassel Jradi, ali mu je obranio vratar Osijeka Ivica Ivušić. No, i gosti mogu reći da su mogli doći do sva tri boda jer imao je Osijek nekoliko zicera u prvih 35 minuta za riješiti susret, a u drugom poluvremenu je pogodio i gredu.

Krenulo je vatreno, s opasnim napadima na obje strane u dvije minute. Već nakon 20 sekundi je dobru šansu imao Bohar, a odmah u sljedećem napadu kombiniraju Jairo i Čuić, ali ubačaj ne nalazi cilj, a malo kasnije iz kornera opet nema prave reakcije na drugoj stativi.

No, mora se reći da je prvih 35 minuta u potpunosti pripalo Osijeku. U 10. samo Nejašmić dobrom reakcijom čisti s linije nakon udarca/povratne Lope, a u 20. Igor Silva puca iz voleja, malo preko gola. Već u sljedećoj minuti Bohar prima loptu oko centra i u skoku izbacuje čuvara, sjurio se na gol i iz zicera pucao preko vrata.

Nastavilo je sijevati pred splitskim vratima pa u 23. Lopa s nekih 12 metara ima gol na pladnju, ali puca kraj stative, ali je lopta dirala nekog i Osijek ima korner. Baš iz tog kornera pao je gol, ubacio je Jurčević, a na skoku je sam ostao Ramon Mierez koji glavom trese mrežu.

U 30. minuti prvi pokušaj Hajduka, Čuić je probao s 20 metara, no bez problema za Ivušića. Od 35. nadalje Hajduk se malo po malo diže i skoro je nagradilo u 45. kad je Jairo blokirao izbijanje lopte Ivušića, ali se lopta umjesto u mrežu odbila u gol aut.

U drugo je poluvrijeme Hajduk krenuo mnogo bolje, Primorac je malo promijenio sustav, uveo napadača i počinje prijetiti, a u 52. Bijeli po pri put traže penal kad je Jairo pao u kaznenom prostoru, ali je sviran faul u napadu.

U 55. je Hajduk uspio izjednačiti. Jairo je s desne promijenio stranu do Davida Čoline koji na prvu loše prima, ali ima sreće da mu se lopta dobro odbila da se oslobodi čuvara i sjajno s ruba 16 metara s lijeve strane pogodi suprotni kut.

Nastavio je Hajduk pritiskati pa u 61. Jurić iz daljine gađa pokraj vrata i Osijek nije napravio praktički ništa do Bohara koji je u 86. minuti probio lijevo i s ruba 16 metara odlučio prevariti Posavca udarcem umjesto ubačajem, ali je lopta odsjela na gredi.

U prvoj minuti nadoknade Jairo iz dobre pozicije traži Umuta na petercu, ali obrana izbija u korner, prvi u cijeloj seriji ubačaja iz kuta za Hajduk. Iz jednog takvog domaćin je dobio penal kad je lopta pogodila Belju u ruku.

Jović nije dugo gledao, odmah je pokazao na bijlu točku nakon VAR-a, a onda se događa neobična situacija. Oko lopte se pojavilo pet-šest domaćih igrača koji su krenuli u raspravu oko izvođača jer Mijo Caktaš nije igrao. Loptu je uzeo Jradi, pa mu ju je oteo Jairo, ali ipak puca Libanonac.

Nakon mentalnih igrica i natjecanja u treptanju između Ivušića i Jradija je igrač Bijelih ipak pucao, ali ne baš dobro u blago desno pa Ivušić brani i osigurava bod za Osijek. Hajduk već treći put promašuje penal i gubi bodove zbog toga te je tek sedmi s 11 bodova.

Osijek je prekinuo niz pobjeda te je došao do 20. boda i drugi je s četiri boda viška, ali i dvije utakmice više od treće Gorice.