Suci: Mario Zebec, Nikola Kečkiš, Marko Stolnik
Istra 1961

Dinamo pet puta pogađao mrežu Istre 1961 i visoko slavio

Jan Šneler • nedjelja, 08.11.2020.

Kao što se moglo i očekivati, u 11. kolu HT Prve lige, Dinamo nije imao problema protiv Istre...

Nakon dobrih rezultata u Europskoj ligi, nogometaši Dinama nastavljaju pozitivni niz u HT Prvoj ligi. Protiv Istre, Modri nisu imali nikakvih poteškoća, a pobjedom su povećali prednosti ispred Osijeka na šest bodova.

Već nakon šest minuta Dinamo dolazi do prednosti. Grešku je napravio Rafael Paez, obrana Istre nije uspjela zaustaviti Marija Gavranovića koji pogađa s dvadesetak metara.

Istra nije krenula defenzivno i pokušala je u nekoliko navrata iznenaditi Dinamo, ali domaća obrana bez problema je odbijala njihove pokušaje. Pred kraj prvog dijela, Dinamo je dodatno pritisnuo i umalo je Gavranović u 36. minuti pogodio za 2:0.

Istra je imala sjajnu priliku u 41. minuti, no iz obećavajuće pozicije Gedeon Guzina puca daleko preko gola. Konačno, taman prije sučevog zvižduka za odmor, Dinamo povećava prednost.

Kristijan Jakić je htio uposliti Gavranovića, gostujuća obrana nakratko je odbila loptu, ali Jakić sjajnim udarcem pogađa za 2:0. U nastavku susreta, Dinamo je potvrdio svoju pobjedu i lakoćom priveo susret kraju.

Istra je imala još jednu lijepu priliku, ali sada Šime Gržan puca pored gola. U 61. minuti Marko Tolić pogodio je okvir gola, a desetak minuta kasnije Modri u kratkom razdoblju zabijaju još dva pogotka.

Prvo je u 75. minuti lijepim lobom Gavranović matirao vratara Istre, da bi minutu kasnije Lirim Kastrati uposlio Mislava Oršića za 4:0. Uslijedio je niz promjena, izgubio se ritam igre, ali ipak u posljednjim minutama Tolić pogađa drugi put za konačnih 5:0.