Češka bolja nakon trilera penala, Hrvatska ne ide na SP u futsalu!

Matej Kačan • utorak, 10.11.2020.

Nakon što je iz Zadra ponijela 2:2 iz prvog susreta, hrvatska futsal reprezentacija je na gostovanju u Češkoj izgubila nakon izvođenja šesteraca te ne ide na SP u Litvi 2021. godine...

Velika drama i peh za hrvatsku futsal reprezentaciju. Iz dvomeča kvalifikacija za SP u Litvi 2021. godini, bolji su ipak izašli Česi. Nakon dva susreta po 2:2 u regularnim vremenima, Češka je boljim izvođenjem šesteraca prošla dalje.

Hrvatska je iz Zadra donijela 2:2, a u Češkoj je krenula sjajno. Već u četvrtoj minuti je nakon velikih prijetnji i prilika Hrvatske zabio Tihomir Novak i gosti rano vode, ali je već u osmoj 1:1. Za Čehe su kombinirali Seidler i Holy, a potonji zabija za izjednačenje.

Zaigrala je Češka bolje u sljedećih pet-šest minuta nakon izjednačenja, ali je bolji period domaćina presjekao Marinović koji je sa sjajnim driblingom i akcijom otresao dvojicu te je poslužio Matoševića, a ovaj zabija za 2:1.

I baš se činilo da će na poluvrijeme Hrvatska s vodstvom, ali je Čehe pomazila sreća nekoliko sekundi prije isteka 20. minute kad je Zaruba pucao iz daljine, a lopta se u letu odbila od Novaka u mrežu za 2:2.

I drugo je poluvrijeme bilo poprilično izjednačeno, ali su pokušaji s obje strane promašivali vrata i nisu nalazili put do mreže. Otišlo se u produžetke gdje je Hrvatska mnogo bolja, ali promašuju Marinović, i Jelovčić dva puta pa se na kraju ide na penale.

Krenulo je sa sigurnih tri pogotka s obje strane, a onda se događaju prijelomna četvrta i peta serija. U četvrtoj Luka Perić zabija, Primić brani Česima i Kadnjih ima udarac za SP. No, zapucao je tu šansu.

U šestoj seriji promašuje Krivanek, ali i Horvat pa se ide sve do osme serije kad je Matošević promašio, dok je Vokoun iskoristio meč loptu za plasman na SP i veliku tugu Hrvata.