Reprezentacija - prijateljske utakmice, 11.11.2020, 18:45 h, Istanbul, Vodafone Park
Hrvatska

Obrana opet puštala, napad raspoložen: Hrvatska i Turska remizirale nakon šest pogodaka

Matej Kačan • srijeda, 11.11.2020.

Zaista revijalnu i prijateljsku utakmicu odigrale su reprezentacije Hrvatske i Turske. U golijadi u prvom i početkom drugog poluvremena je postavljen rezultat i remi od 3:3...

Berkay Ozcan
35'
11
Yusuf Yazici
46'
19
Omer Bayram
46'
3
Merih Demiral
54'
16
Enes Unal
62'
17
Efecan Karaca
77'
Zlatko Dalić

Jednu vrlo neobaveznu i sadržajnu utakmicu odigrale su Hrvatska i Turska. U Istanbulu je bilo svega, a najviše šansi i pogodaka, posebno u prvih sat vremena. Tad su pali i svi golovi u 3:3 remiju u kojem je Zlatko Dalić isprobao mnogo novih lica.

Bila je to uvjetno rečeno "B" Hrvatska s Pongračićem, Slugom, Čolakom ili Tomom Bašićem koji su počeli u prvih 11 ili ušli s klupe, a koje inače nemamo prilike gledati u reprezentativnom dresu. No, i u takvom je sastavu Hrvatska bila mnogo bolja momčad u prvih 20 minuta.

Raspoloženi su bili Oršić, Juranović i Budimir pa krilo Dinama prijeti u četvrtoj, a bivši bek Hajduka i napadač Osasune su uglavnom kombinirali ubačajima kojima je Juranović tražio Budimira. Tako je visoki napadač u desetoj pucao pokraj vrata, dok u 15. Pongračić i Vida malo kasne na loptu nakon ubačaja Oršića.

No, u 22. je Turska praktički ni iz čega došla do pogotka. Milan Badelj je prodao dvije lopte u nizu, nakon druge je Vida zakasnio u start na Tosunu koji je sam realizirao penal i doveo Tursku u vodstvo bez ijedne stvorene prilike.

No, i dalje je Hrvatska prijetila, tražio se Budimir i to se isplatilo u 32. minuti. Budimir je napao Merta Cetina koji je krivo procijenio let lopte i Budimir je odnosi. Učinio je to laktom, ali VAR-a nema, nitko nije vidio pa se hrvatski napadač sjurio na gol i lagano podignuo loptu preko vratara za 1:1.

No, do poluvremena će Turska još jednom povesti. Juranović je bio opasan prema naprijed, ali je u obrani ostao sporije reakcije te mu je Turuc pobjegao s lijeve strane natrčao na Slugu i zabio s lijeve strane. Imala je do odmora još jednu sjajnu šansu Hrvatska, ali je Budimir s desetak metara pucao malo kraj gola.

Ako je prvo poluvrijeme bilo vatreno, što tek onda reći za početak drugog. U 53. s desne strane ubacuje Brekalo, tražio je Budimira, ali je lopta preletjela sve i došla do Marija Pašalića na drugoj stativi, a ovaj pred sobom ima praznu mrežu i lako zabija za izjednačenje.

Samo tri minute kasnije Hrvatska preokreće, opet ubačajem koji je bio glavno hrvatsko oružje. Raspoloženi Oršić je s lijevog krila poslao centaršut, na loptu je natrčao Brekalo koji asistenciji tako dodaje i gol. No, nije vodstvo i veselje dugo trajalo jer je samo dvije minute kasnije Cengiz Ünder sjajno pogodio sam kut hrvatskog gola za 3:3.

Nakon toga je ritam ipak malo pao, Zlatko Dalić je krenuo s izmjenama, isto je napravio i turski izbornik i igra se malo razvodnila. Najbolju šansu za 4:3 imaju Marko Rog i Perišić u gužvi u 65. minuti, ali blokovi i vratar spašavaju Turke. Do kraja Turci pokušavaju iz daljine, ali su neprecizni ili je Sluga siguran i susret završava s onih 3:3 iz 58. minute.