Vodeni sportovi

Mladost krenula pobjedom na Siciliji, Grci odustali od nastupa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.11.2020.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti otvorili su pobjedom nastup na kvalifikacijskom turniru Lige prvaka u Siracusi na Siciliji. Na startu su svladali francuski Pays d'Aix Natation sa 16:13...

Oslabljena Mladost bez kapetana i prvog vratara Ivana Marcelića i bez jednog od glavnih igrača Luke Bukića, ipak nije dopustila iznenađenje na startu kvalifikacijskog turnira. Francuski Pays d'Aix poražen je sa 16:13.

Nije to bila rapsodija, ali pobjeda je najvažnija i ona se piše. Bilo je vrlo važno ne kiksati na startu jer u ovom formatu svaki poraz gotovo vas izbacuje iz šanse za ulazak u skupinu Lige prvaka.

U početku je bilo male nervoze i Mladost je trebala vremena kako bi došla na radnu temperaturu. Gotovo četiri minute čekala je na prvi pogodak, a Francuzi su za to vrijeme otišli na 2:0. Uspjeli su se Zagrepčani vratiti, ubrzo i povesti, ali do kraja prvog poluvremena, osim tih 2:0, nijedna momčad nije imala više od gola prednosti. Na odmor je Mladost odnijela vodstvo 8:7.

U trećoj dionici golovima Vrlića i Lazića Mladost je povela 10:8 i prvi put imala dva gola prednosti te je do kraja susreta bila konstantno u vodstvu.

U zadnjoj četvrtini uspjela je pobjeći i na četiri gola prednosti te mirno privela susret kraju.

Najefikasniji bili su s po četiri gola Franko Lazić i Konstantin Harkov. Lovre Miloš dodao je tri gola. Kod Francuza Vlado Popadić i Bogdan Đerković postigli su po tri gola.

Mladost je sutra trebala igrati protiv grčkog predstavnika, ali on je otkazao nastup i hrvatski predstavnik će imati slobodan dan.