Liga nacija 2020., Liga A, skupina 3, 5. kolo, 14.11.2020, 20:45 h, Solna
Suci: Daniel Siebert, Jan Seidel, Rafael Foltyn (Njemačka)
Marcus Danielson 81' (ag)
Hrvatska

Vrlo blijeda Hrvatska razočarala i zasluženo izgubila u Švedskoj

Branimir Korać • subota, 14.11.2020.

Jako loš nastup hrvatske nogometne reprezentacije u Švedskoj. Domaćin je bio bolji protivnik i zaslužio je pobjedu...

Viktor Claesson
74'

Zlatko Dalić

Neprepoznatljivo, jako loš nastup Hrvatske u Stockholmu. Bilo je to u rangu one utakmice s Portugalom samo što Šveđani nisu zabijali za razliku od Portugalaca. Bez energije, nepovezano i dosta konfuzno izgledala je Hrvatska u ovom susretu.

Hrvatska je odigrala jako loše prvo poluvrijeme. Bez nekih velikih ambicija u igri prema naprijed, Švedska je dominirala bila je bolji protivnik i na kraju je to dovelo do njenog vodstva na odmoru 2:0.

Iako je Zlatko Dalić najavio kako Hrvatska neće igrati na remi već će ići po pobjedu, takve ambicije dugo se nisu vidjele. Švedskoj je u potpunosti prepuštena inicijativa i Hrvatska izuzev jednog pokušaja Perišića u prvih 45 minuta nije zaprijetila.

Kuluševski je bio konstantna prijetnja, hrvatska obrana nije imala rješenje za njega i svaka opasnost pred hrvatskim vratima bila je u njegovoj režiji.

Dominik Livaković u nekoliko navrata uspješnim intervencijama držao je svoju mrežu čistom, a u 36. minuti Dalićev plan pao je u vodu.

Švedska je povela i najave o tome kako je želja sačuvati mrežu čistom, je kompromitirana. Kuluševski je naravno ušao u 16 metara, prevario Kovačića i zabio za 1:0.

Nastavilo se s lošim vijestima, ubrzo je ozljedu zaradio Uremović koji je morao napustiti igru, a u sudačkoj nadoknadi glavom jhe pucao Marcus Danielson nakon kornera i zabio za 2:0.

Jako loših 45 minuta od kojih je teško moglo lošije.

Razgovor na odmoru ipak nije pomogao. I dalje je to bilo blijedo i bezidejno izdanje Hrvatske koja nije mogla stvoriti niti polupriliku.

Šveđani su s druge strane imali nekoliko zanimljivih pokušaja, posebno Ekdal i Forsberg, ali obojica su pucali vrlo loše iz vrlo dobrih situacija.

Hrvatska praktički nije zaprijetila, a onda je zabila uz veliku pomoć domaćina. Nakon ubačaja s lijeve strane pokušao je Perišić, lopta se odbila od Danielsona i otišla u mrežu.

Do kraja susreta nije bilo promjena, jedan pokušaj imao je Nikola Vlašić, ali nije to bio problem za Olsena.

Pred Hrvatskom je posljednje kolo i dvoboj protiv Portugala u Splitu dok će Švedska istovremeno igrati s Francuskom.