Vodeni sportovi

Vaterpolisti Mladosti u zadnjoj minuti ostali bez Lige prvaka

Branimir Korać • nedjelja, 15.11.2020.

Vaterpolisti Mladosti ipak neće igrati u grupnoj fazi Lige prvaka. Na posljednjem koraku do plasmana poraženi su od Ortigije s 9:8...

Oslabljena Mladost kojoj su jako nedostajali kapetan Ivan Marcelić, Luka Bukić i Marin Dašić, ipak nije uspjela dohvatiti grupnu fazu Lige prvaka. Činilo se da je veći dio posla napravljen izbacivanjem glavnog favorita Szolnokija, ali domaća Ortigia je u finalu kvalifikacija ipak tijesno slavila s 9:8.

Mladost je bila blizu, ali u tijesnom dvoboju Ortigia je ipak bila bolja u završnici te odnijela pobjedu koja joj donosi mjesto u grupnoj fazi.

Ortigia je u ovaj susret ušla bolje i povela je s 2:0 i u vodstvu je bila sve do zadnje minute druge četvrtine kada Mladost golovima Harkova i Bušlje poravnava na 5:5.

U trećoj dionici Mladost je prvi put i povela pogotkom Luke Bajića, a do zadnjeg vodstva u susretu stigla je šest minuta prije kraja utakmice golom Harkova za 7:6. Nakon toga Talijani preko Giacoppa i Mirarchija rade preokret, Bajić još jednom poravnava, ali Giacoppo 42 sekunde prije kraja s igračem više pogađa za konačnih 9:8.

Malo je nedostajalo, Mladost je unatoč hendikepu bila blizu i ostaje žaljenje što nije uspjela. Hrvatski vaterpolo ostaje tako na jednom predstavniku u Ligi prvaka i to Jugu, jednako koliko ima i moćna Gruzija čiji Dinamo Tbilisi ne mora igrati niti kvalifikacije. LEN-ovi kriteriji ionako su često bili čudni...

Po dva gola kod Mladosti protiv Ortigije postigli su Bajić i Harkov, a kod Ortigije tri gola zabio je Valentino Gallo.

Kvalifikacije za Ligu prvaka, finale Ortigia - Mladost 9:8