HT Prva liga, 12. kolo, 21.11.2020, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Hrvoje Radić
Dinamo

Bjelica bolji od Mamića: Osijek pobjedom ostao u borbi za naslov

Jan Šneler • subota, 21.11.2020.

U uzbudljivom susretu 12. kola HT Prve lige, Osijek je na Gradskom vrtu svladao Dinamo te se potpuno priključio vodećim Modrima...

Prošlogodišnji trener Dinama Nenad Bjelica nakon 12. kola HT Prve lige ima puno razloga za zadovoljstvo. Sa svojim Osijekom svladao je Dinamo (2:0) i došao sa sadašnjom momčadi na tri boda od prvog mjesta.

Susret Osijeka i Dinama možemo ocijeniti čvrstim i prilično ružnim za gledanje. Dosta se borbi vodilo na sredini terena, prekršaja je bilo pregršt, a prilika ne baš previše.

U prvom dijelu Dinamo je imao nekoliko fenomenalnih šansi. U 33. minuti Mario Gavranović okrenuo je svog čuvara i pucao, ali vratar Osijeka nogom skreće loptu u korner.

U 41. minuti najbolju priliku za goste propustio je realizirati Kristijan Jakić. Bruno Petković petom je s ruba peterca poslao povratnu loptu, a Jakić s par metara iz trka puče silovito i preko gola.

Osijek nije imao toliko izraženih prilika, tek nešto udaraca izvan okvira. Dinamo je sasvim sigurno bio bolji u prvom dijelu, ali Osijek je pokazao da agresivnom i borbenom igrom može doći do pozitivnog rezultata.

U drugom dijelu vidjeli smo puno bolji Osijek. U 54. minuti domaći su okrunili bolju igru golom. Igor Silva je prešao Marina Leovca, ubacio u šesnaesterac gdje Ramon Mierez pronalazi Marina Pilja čiji fenomenalno odmjeren udarac pogađa mrežu Dinama.

Dinamo nikako nije mogao povezati linije u nastavku, dosta se napucavalo, a obzirom na rezultat, Osječani su bili u prednosti. Imali su Modri dvije dobre šanse, jednu Luke Ivanušeca iz 65. minute kada je Ivica Ivušić ponovno sjajno reagirao.

Drugu je propustio Petković. Nakon što je Ivušić skrenuo udarac Arijana Ademija, Petković nije s par metara uspio ugurati loptu u mrežu. Konačno, u 89. minuti, Osijek povećava prednost.

Sjajno je izveo korner Mario Jurčević, lopta je išla na drugu stativu gdje je spretno utrčao Mihael Žaper i glavom zakucao za 2:0. Dominik Livaković danas nije bio na očekivanoj razini, a kod drugog pogotka je reagirao jako loše.

Osijek je pobjedom zadržao drugo mjesto i ima svega tri boda zaostatka za Dinamom. U sljedećem kolu Osječani gostuju kod Istre, dok Dinamo na Maksimiru dočekuje Hajduk. Uzbuđenja u HNL-u tek nas očekuju.