Šime Ivić prvi strijelac Erlangena u domaćem porazu, Kozini dvije pobjede

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.11.2020.

Bundesliga je dogurala do devetog kola, a još uvijek se igra s dosta odgoda i neredovito. Odrađena je i jedna nadoknada, susret osmog kola u kojem je Göppingen upisao pobjedu...

Kiel nije imao nikakvih problema protiv Coburga, upisao je pobjedu 41:26. Odličan nastup domaćina koji je sve riješio već u prvom dijelu bijegom na visoku prednost. Nije bilo potrebe za velikim utroškom energije pa je Jicha podijelio minutažu i na one koji manje igraju.

Oskar Sunnefeldt predvodio je Kiel s osam golova, šest je dodao Sander Sagosen, a po pet Miha Zarabec i Hendrik Pekeler. Domagoj Duvnjak postigao je dva gola. Kod poraženih Florian Billek zabio je šest golova, a Stepan Zeman pet.

Jako lošu utakmicu odigrao je Ludwigshafen koji je doživio katastrofalan poraz kod Wetzlara 29:11. Domaći vratari čak i nisu imali toliko puno obrana, gosti su jednostavno puno promašivali, gubili lopte i zasluženo teško stradali. Punih 20 minuta ostali su bez gola i za to vrijeme je domaćin napravio čak 13:0.

Maximilian Holst predvodio je domaćina sa sedam golova, po pet su dodali Anton Lindskog i Stefan Čavor. Ivan Sršen sudjelovao je s jednim golom.

Domaći poraz upisao je Erlangen iako je vodio na poluvremenu 16:12. Ipak, Balingen je u drugom dijelu došao do preokreta i upisao je pobjedu 34:32.

Odličnu utakmicu kod domaćina odigrali su Sebastian Firnbacher i Šime Ivić koji su postigli po sedam golova dok su po pet dodali Antonio Metzner i Hampus Olsson. Kod gostiju po devet golova postigli su Vladan Lipovina i Oddur Gretarsson, a šest je dodao Marcel Niemeyer.

Göppingen je u gostima svladao skromni Nordhorn s 29:29 te nije dopustio iznenađenje. Dominirao je susretom od rane faze i na kraju je mirno priveo utakmicu kraju.

Prvo ime Göppingena bio je Krešimir Kozina koji je postigao šest golova. Kod domaćina šest golova zabio je Robert Weber, a pet je dodao Georg Pöhle.

Füchse je iskontrolirao utakmicu u gostima kod Bergischera i upisao pobjedu 31:29. Domaćin je pokušavao uhvatiti priključak i doći do poravnanja, ali nije uspio, Füchse se na svako približavanje odgovarao pogotkom.

Na kraju su ga predvodili Hans Lindberg s deset golova i Jacob Holm sa šest dok je Jakov Gojun dodao jedan pogodak. Kod poraženih po pet golova zabili su Max Darj i David Schmidt.

Leipzig je u zadnje četiri minute ispustio pobjedu protiv Lemga. Vodio je 32:29, ali do kraja nije postigao niti pogodak i gosti su odnijeli remi 32:32.

Kod Leipziga osam golova postigao je Patrick Wiesmach, a pet Philipp Weber. Marko Mamić dodao je dva gola. Kod gostiju Gedeon Guardiola zabio je šest golova, a po pet su dodali Bjarki Mar Elisson i Tim Suton.

Odigran je i zaostali susret osmog kola u kojem je Göppingen ugostio momčad Wetzlara i upisao pobjedu 33:30. Göppingen je tako s dvije pobjede zaključio ovaj za njega vrlo uspješan tjedan.

Devet golova u ovoj pobjedi postigao je Marcel Schiller, pet Nemanja Zelenović, a četiri Krešimir Kozina. Kod gostiju sedam golova zabio je Stefan Čavor, a pet Emil Mellegard.

14Hannover-Burgdorf 23623:641-1818
15Minden 23590:629-3916
16HBW Balingen-Weilstetten 20526:572-4611
17HSG Nordhorn-Lingen 23582:684-10210
18TUSEM Essen 21553:616-639
19Ludwigshafen 21481:552-719
20HSC 2000 Coburg 24599:723-1249