Zenit nastavio stopostotan niz u gostima, CSKA slavio protiv Reala, Simon dobar u pobjedi

Branimir Korać • petak, 27.11.2020.

Odigrano je šest utakmica 11. kola Eurolige, a u akciji su bili i hrvatski košarkaši. Najučinkovitiji bio je Krunoslav Simon...

Zenit je nastavio sjajan gostujući niz i upisao je novu pobjedu. Ovaj put slavio je u gostima kod Žalgirisa 83:75. Rusima je ovo peta utakmica u gostima i ujedno peta pobjeda te su jedina momčad koja ne zna za poraz van svog parketa.

Važnu ulogu u tome imao je Austin Hollins koji je ubacio 20 poena dok je Will Thomas dodao 16 poena uz sedam skokova. U domaćem sastavu Marius Grigonis ubacio je 18 poena dok je Joffrey Lauvergne dodao 17 poena i osam skokova.

U utakmikci kola moskovski CSKA svladao je Real iz Madrida sa 74:73. Tricu odluke ubacio je u samoj završnici susreta, 2.6 sekundi prije kraja Mike James. Gosti su zatim preko cijelog terena odigrali za Waltera Tavaresa koji je samo položio za konačnih minus jedan.

Sjajni James ubacio je 28 poena (5/10 trica) dok je Tornike Šengelia dodao 15 poena i sedam skokova. Kod Reala Trey Thompkins ubacio je 15 poena uz šest skokova, Gabriel Deck dodao je 14 poena, a Tavares osam poena uz deset skokova.

Himki je previše griješio u Berlinu i upisao je visok poraz od Albe 100:80. Gosti su dobro krenuli i poveli, ali što je susret više odmicao, Himki je sve više tonuo i na kraju je visoko poražen.

Niels Giffey s 22 poena predvodio je domaćina, a Luke Sikma dodao je 20 poena, devet skokova i pet asistencija. Kod gostiju Jonas Jerebko ubacio je 20 poena uz osam skokova dok su po 11 poena dodali Aleksej Šved (3/15 šut, šest skokova, deset asistencija) i Vjačeslav Zajcev.

Anadolu Efes odigrao je dobru utakmicu u Beogradu i odnio pobjedu 75:64. Susret je u potpunosti prelomljen početkom drugog poluvremena kada se Efes u potpunosti odvojio i stvorio razliku.

Shane Larkin susret je završio s 18 poena i pet asistencija, Adrien Moerman dodao je 17 poena i devet skokova dok je Kruno Simon za 31 minutu ubacio 11 poena (4/6 za dva, 1/5 za tri) uz četiri asistencije. Kod Zvezde Corey Walden završio je susret s 14 poena, a Jordan Loyd dodao je desdet poena i pet skokova.

Maccabi je kod kuće u produžetku poražen od Milana 86:85. U dramatičnom dvoboju gostima je produžetak donio Kevin Punter koji je 18 sekundi prije kraja ubacio tricu uz dodatno bacanje i vratio Talijane iz teške situacije. Niti u produžetku Maccabi nije obranio zadnji napad, Malcolm Delaney tri sekunde prije kraja pogodio je za pobjedu.

Kevin Punter kod gostiju ubacio je 18 poena, a Malcolm Delaney dodao je 16 poena. Kod domaćina po 17 poena upisali su Elijah Bryant (devet skokova) i Scottie Wilbekin (šest asistencija). Dragan Bender za 19 minuta ubacio je osam poena (2/3 za dva, 4/5 slobodna) i uhvatio osam skokova dok je Ante Žižić dodao za 16 minuta četiri poena (2/9 za dva) i četiri skoka.

Baskonia je u potpunosti izdominirala u Pireju i odnijela je pobjedu 90:76. Od početka do kraja susreta Baski su bili u prednosti i na kraju su zasluženo slavili.

Zoran Dragić pšredvodio je Baskoniju s 18 poena, a Pierria Henry dodao je 17 poena, 11 asistencija i šest skokova. Kod domaćina po 15 poena upisali su Kostas Sloukas i Georgios Printezis (pet skokova) dok je Hassan Martin dodao 12 poena i osam skokova.