Olmissum pregazio estonskog prvaka za dobar start u Ligi prvaka

Branimir Korać • nedjelja, 29.11.2020.

Hrvatski prvak Olmissum dobro je otvorio nastup u preliminarnoj rundi Lige prvaka gdje je pregazio estonskog prvaka Viimsija s 9:1...

Estonci su doputovali u Omiš kao autsajderi, a na terenu se vrlo brzo saznalo zašto je to tako. Olmissum se pokazao kao puno bolji protivnik i lako je slavio s 9:1.

Omišani su od početka pokazali tko je bolji protivnik i nisu ostavili Estoncima niti najmanju šansu da nešto zakompliciraju.

Već nakon 68 sekundi igre Olmissum je poveo golom Jurline, ali tu se nije stalo. Nastavili su se nizati napadi pa je u petoj minuti Horvat povisio na 2:0.

Estonski vratar Boskin imao je pune ruke posla dok je s druge strane Žarko Luketin bio samo promatrač. Do odlaska na odmor mrežu Viimsija zatresli su i Pavić, Kustura i Juretić, a pomogao je autogolom i Merkurjev.

Odmah na startu drugog poluvremena Jurić podiže na 7:0, Kustura postiže osmi gol dok Mekurjev iz kaznenog udarca zabija jedini gol za gosdte. Točku na i u zadnjoj minuti stavio je Jurlina.