Ilija Brozović najefikasniji Hrvat, tri momčadi u borbi za vrh

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.11.2020.

U njemačkoj Bundesligi odigrani su susreti desetog kola, nije bilo velikih iznenađenja, a od hrvatskih igrača posebno se istaknuo Ilija Brozović...

Fuchse je gostovao kod Coburga i lakoćom je slavio 32:25. Gosti nisu imali problema, cijelim tijekom susreta imali su vodstvo i glatko su slavili. Već u prvom poluvremenu Berlinčani su stvorili razliku i odvojili se te mirno priveli utakmicu kraju.

Dejan Milosavljev skupio je 16 obrana, Hans Lindberg zabio je šest golova dok su po pet dodali Jacob Holm i Valter Chrintz, Jakov Gojun Zabio je dva gola. Kod domaćina po šest golova zabili su Florian Billek i Tobias Varvine.

Leipzig je bio bolji od Magdeburga s 33:29. Domaćin je imao utakmicu pod kontrolom i posebno u drugom poluvremenu nije dopustio Magdeburgu da se vrati u potpunosti u egal.

Joel Birlehm u domaćem sastavu skupio je 13 obrana, šest golova postigao je Niclas Pieczkowski, a po pet Gregor Remke i Maciej Gebala. Marko Mamić dodao je tri gola. Kod gostiju Omar Ingi Magnusson zabio je deset golova.

Gostujuću pobjedu odnio je Kiel koji je bio bolji od Göppingena s 31:28. Kiel je mogao i lakše do pobjede, imao je visoku prednost, ali je dopustio domaćinu da u završnici dođe samo na gol minusa. Ipak Duvnjak ponovno odvaja goste koji odnose pobjedu.

Devet golova zabio je Sander Sagosen, po pet Patrick Wiencek i Niclas Ekberg, a Domagoj Duvnjak dodao je tri gola uz šut 3/9. Kod domaćina devet golova djelo je Marcela Schillera, po pet su dodali Sebastian Heymann i Nemanja Zelenović, a dva Krešimir Kozina.

Zanimljiv dvoboj odigrali su Melsungen i Bergischer, a okončan je pobjedom Melsungena 32:31. Domaćin je konstantno vodio iako su gosti u niz navrata dolazili na gol zaostatka, međutim nakon 5:5 nisu nijednom poravnali.

Samo petorica igrača kod pobjednika bili su među strijelcima i to Timo Kastening s devet golova, Kai Hafner s osam, po šest su dodali Julius Kuhn i Yves Kunkel, a tri Marino Marić. Kod gostiju osam golova zabio je David Schmidt, sedam je dodao Yannick Fraatz.

Hannover Burgdorf je u gostima remizirao s Essenom 26:26, a imao je veliku priliku odnijeti pobjedu. Vodio je dva razlike na ulasku u zadnju minutu, ali domaćin se vratio i u zadnjoj sekundi golom Lucasa Firnhabera došao je do boda.

Osam golova kod domaćina postigao je Felix Klingler, a pet Firnhaber. Kod gostiju Martin Hanne zabio je šest golova, Alfred Jonsson pet, Ilija Brozović četiri gola, a Ivan Martinović tri.

Vrlo lagan posao imao je RN Löwen koji je visoko slavio protiv Wetzlara s 37:24. Neraspoloženi gosti odigrali su jednu od svojih lošijih utakmica ove sezone i upisali su ružan poraz.

Kod pobjednika Uwe Gensheimer zabio je devet golova, a po pet Romain Lagarde i Patrick Groetzki. Kod gostiju Olle Forsell završio je s pet golova, a Ivan Sršen dodao je jedan.

Lemgo je u zadnjih pet minuta potvrdio pobjedu protiv Erlangena s 24:23. U zanimljivom dvoboju Tim Suton i Lukas Zerbe postigli su po šest golova. Kod gostiju Simon Jeppsson također je bio na šest golova, a Šime Ivić dodao je tri.

14Hannover-Burgdorf 23623:641-1818
15Minden 23590:629-3916
16HBW Balingen-Weilstetten 20526:572-4611
17HSG Nordhorn-Lingen 23582:684-10210
18TUSEM Essen 21553:616-639
19Ludwigshafen 21481:552-719
20HSC 2000 Coburg 24599:723-1249