Prva HNL juniora: Dinamo prestigao Hajduk i preuzeo vodeće mjesto, tri ogleda odgođena

Sportnet • ponedjeljak, 30.11.2020.

Odigrana su četiri dvoboja 14. kola Prve HNL juniora, prvog u drugom krugu natjecanja. Vrijedi izdvojiti pobjede Sesveta i Lokomotive protiv Rudeša odnosno Intera.

Sesvete su na stadionu ŠC Rudeš pobijedile Rudeš 4:1. U 24. minuti Ante Matić je iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo (0:1). U 71. minuti Filip Šurmin povećao je prednost gostujućeg sastava (0:2). Četiri minute kasnije Mateo Beganović smanjio je rezultat (1:2). U 78. minuti Nino Stojanović donio je novo povećanje prednosti Sesvetama (1:3). Osam minuta poslije Marko Ivković postavio je konačnih 1:4. Sesvećani su se od ove kalendarske godine oprostili na najbolji mogući način - pobjedom i bodovima. Rudešani su upisali drugi uzastopni poraz.

Lokomotiva je na Kajzerici svladala Inter 3:1. U 22. minuti Joško Rendulić doveo je domaćina u vodstvo (1:0). Roko Šimić je u samo dvije minute postigao dva pogotka na susretu. Prvi se dogodio u 42. minuti (2:0), a drugi u 44. minuti (3:0). Konačan rezultat postavio je Matija Benčić u 50. minuti s bijele točke (3:1). Lokosi su ostali na trećem mjestu u poretku. Zaprešićani su zabilježili drugi poraz zaredom.

14. kolo zaključit će se utakmicama Hajduk – Slaven Belupo, Istra 1961 – Osijek i Varaždin – Dugopolje.

Rezultati 14. kola Prve HNL juniora: Rudeš – Sesvete 1:4 (Beganović 75/Matić 24 – 11m, Šurmin 71, Stojanović 78, Ivković 86), Lokomotiva – Inter Zaprešić 3:1 (Rendulić 22, Šimić 42, 44/Benčić 50 – 11m), Orijent 1919 – Dinamo 0:5 (Šaranić 6 – 11m, 64, 73 – 11m, Težački 57, Čarapina 87), Hrvatski dragovoljac – Rijeka 0:4 (M. Frigan 15, Hodža 57 – 11m, 73 – 11m, Lipovac 85 – ag).