Duje Ajduković nakon velike borbe ostao bez finala u Portugalu

Branimir Korać • subota, 05.12.2020.

Duje Ajduković ipak nije uspio proći u finale Challengera u Maiji. U polufinalu je za protivnika imao osmog nositelja Španjolca Carlosa Tabernera od kojeg je poražen nakon više od tri sata igre...

Duje Ajduković borio se za ulazak u finale Challengera u Maiji, ali nije uspio. Bolji je bio Carlos Taberner, 152. igrač svijeta koji je ipak slavio u tri seta.

U prvom setu Ajduković je propustio set loptu kod 5:4, odmah nakon toga izgubio je servis i u konačnici prvi set sa 7:5.

U drugom setu vodila se velika bitka, svaki je tenisač gubio servis po četiri puta, a drama se nastavila i u tie-breaku gdje je Taberner propustio tri meč lopte i u konačnici Ajduković dobio set s 11:9.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Ajduković prvi došao do breaka i poveo s 3:2, nakon toga odmah gubi servis i kod 5:4 Taberner novim breakom uzima pobjedu.

Taberner će u finalu igrati protiv boljeg iz meča između drugog nositelja Pedra Souse i Bernabea Zapate Mirallesa.