Lyon uvjerljiv, nevjerojatna isključenja u završnici

Jan Šneler • nedjelja, 06.12.2020.

Kompletirano je 13. kolo francuske Ligue 1, a Lyon je novom pobjedom zadržao priključak za vodeće dvije momčadi prvenstva. Nice je nakon promjene na klupi uzela bod bez pogodaka...

Rutinski odrađenom pobjedom protiv Metza, nogometaši Lyona upisali su četvrtu pobjedu u nizu u Ligue 1. Time je Lyon nastavio borbu za sam vrh tablice koji trenutno drži PSG.

Lyon nije najbolje ušao u susret te je Metz vrlo rano mogao povesti. Pogriješio je Marcelo, skrivio kazneni udarac koji ipak nije uspio realizirati Farid Boulaya. Preciznije, Anthony Lopes obranio je njegov pokušaj s jedanaest metara.

Kazna za promašaj stigla je vrlo brzo. U 17. minuti Memphis Depay prima odličnu asistenciju Karla Toka Ekambija i zabija za 0:1. Premda su bili bolji, gosti nisu uspjeli doći do značajnije prednosti u prvom dijelu.

Ipak, u nastavku je sve sjelo na svoje mjesto. Već početkom drugog dijela, Houssem Aouar upošljava Ekambija koji spretno zabija za 0:2. Isti igrač riješio je pitanje pobjednika u 60. minuti svojim drugim golom.

Počasni pogodak za domaće postigao je tragičar s početka. Boulaya se upisao u strijelce u 76. minuti. Mirnu završnicu susreta pokvario je definitivno sudac susreta, a ujedno i VAR.

Prove je John Boye u 87. minuti zaradio crveni karton zbog naguravanje i ne prejakog udaranja gostujućeg igrača u Lyonovom kaznenom prostoru, da bi crveni karton Lyonovom igraču u sudačkoj nadoknadi bio još bizarniji.

Mathis Ryan Cherki išao je sam na vratara, promašio gol i u padu nagazio domaćeg golmana. Nije bilo govora o namjeri, ali iz nekog razloga Lyonov napadač dobio je direktni crveni karton.

Dodajmo za kraj kako su svoj susret nešto ranije odigrali Reims i Nice. Utakmica je završila neriješenim ishodom bez pogodaka.