Prva HNL juniora: Dinamo i Hajduk slavili bez problema, Osijek preskočio Lokomotivu

Sportnet • srijeda, 09.12.2020.

Odigrano je preostalih pet dvoboja 15. kola Prve HNL juniora. Vrijedi izdvojiti pobjede Hajduka, Dinama, Rijeke i Osijeka protiv Lokomotive, Rudeša, Varaždina odnosno Intera.

Hajduk je na Poljudu pobijedio Lokomotivu 3:0. U 12. minuti Marko Domančić doveo je domaćina u vodstvo (1:0). U 55. minuti Marin Ljubičić je iz kaznenog udarca povećao prednost Bilih (2:0). U 74. minuti Domančić je postigao svoj drugi pogodak na susretu za konačnih 3:0. Hajduk se uspio iskupiti za poraz od Dinama. S druge strane, Lokomotiva je prekinula niz od sedam uzastopnih utakmica bez poraza.

Dinamo je na Maksimiru svladao Rudeš 4:1. Pitanje pobjednika Modri su riješili u prvom poluvremenu. Po dva pogotka postigli su Ante Crnac i Ivan Šaranić, s tim da je Šaranić jedan pogodak zabio s bijele točke. Počasni gol za Rudešane postigao je Karlo Jolić u samoj završnici ogleda. Dinamo je ostao na vrhu poretka sa dva boda prednosti ispred Hajduka. Rudeš je upisao treći poraz zaredom.

Rijeka je na Rujevici svladala Varaždin 2:0. Pogotke za pobjedu i tri boda domaćeg sastava postigli su Silvio Ilinković u 31. i Din Begović u 84. minuti. Riječani su zabilježili treću pobjedu, a Varaždinci treći poraz u nizu.

Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Inter 2:1. U 32. minuti Đevad Selman doveo je goste u vodstvo (0:1). U 67. minuti Josip Stokić poravnao je rezultat (1:1). Preokret, slavlje i bodove domaćoj momčadi donio je Luka Burčul u trećoj minuti sudačke nadoknade (2:1). Osječani su upisali četvrtu uzastopnu pobjedu i time se probili na treće mjesto u poretku. Zaprešićani su bili blizu iznenađenja, ali ipak nisu uspjeli izdržati.

15. kolo zaključit će Dugopolje i Orijent 1919. Termin utakmice bit će poznat naknadno.

Rezultati 15. kola Prve HNL juniora: Hajduk – Lokomotiva 3:0 (Domančić 12, 74, Ljubičić 55 – 11m), Dinamo – Rudeš 4:1 (Crnac 19, 43, Šaranić 26 – 11m, 32/Jolić 88), Rijeka – Varaždin 2:0 (Ilinković 31, Begović 84), Osijek – Inter Zaprešić 2:1 (Stokić 67, Burčul 90+3/Selman 32), Slaven Belupo – Hrvatski dragovoljac 5:1 (Brković 3, 15, Tomić 23, Marijanović 61 – 11m, Mađarić 71/Kopić 84).