Prva HNL juniora: Osijek slavio na oproštaju od ove kalendarske godine

Sportnet • srijeda, 16.12.2020.

Na Arena Hospitality Group broj 7 u Medulinu odigran je odgođeni ogled 14. kola Prve HNL juniora između Istre 1961 i Osijeka. To je ujedno bila pretposljednja utakmica tog kola. Bodove su najviše htjeli Bijelo-plavi, koji žele ostati u utrci za treće mjesto u poretku.

Osijek je pobijedio Istru 1961 2:1. Nakon prvog poluvremena igrači trenera Ronalda Grnje imali su vodstvo od 1:0. U nastavku Osječani su povećali prednost, da bi Puljani smanjili zaostatak i uhvatili rezultatski priključak. Međutim, bodovi su ipak otišli prema Slavoniji.

U 32. minuti gosti su poveli pogotkom Tina Janušića (0:1). U 53. minuti gostujući sastav došao je do povećanja prednosti zahvaljujući Josipu Stokiću (0:2). U 89. minuti Antonio Maurić samo je ublažio poraz (1:2).

14. kolo zaključit će Varaždin i Dugopolje. Termin utakmice bit će poznat naknadno.

Završio je jesenski dio natjecanja, što znači da je počela zimska prvenstvena stanka. Proljetni dio trebao bi krenuti 27. veljače sljedeće godine utakmicama 16. kola.

Najbolji strijelac jesenskog dijela sezone je igrač Hajduka Marin Ljubičić s 19 postignutih golova.

Rezultat pretposljednje utakmice 14. kola Prve HNL juniora: Istra 1961 – Osijek 1:2 (Maurić 89/Janušić 32, Stokić 53).

Ostali rezultati 14. kola: Rudeš – Sesvete 1:4 (Beganović 75/Matić 24 – 11m, Šurmin 71, Stojanović 78, Ivković 86), Lokomotiva – Inter Zaprešić 3:1 (Rendulić 22, Šimić 42, 44/Benčić 50 – 11m), Orijent 1919 – Dinamo 0:5 (Šaranić 6 – 11m, 64, 73 – 11m, Težački 57, Čarapina 87), Hrvatski dragovoljac – Rijeka 0:4 (M. Frigan 15, Hodža 57 – 11m, 73 – 11m, Lipovac 85 – ag), Hajduk – Slaven Belupo 3:0 (Domančić 17, Ljubičić 32, Buljan 47).