Juventus 1:1 Atalanta
Atalanta

Juventus i Atalanta remizirali, Ronaldo nije zabio s bijele točke, zaigrao Gomez

Matej Kačan • srijeda, 16.12.2020.

12. kolo Serie A nastavljeno je zvučnim susretom u Torinu gdje su se susreli Juventus i Atalanta, a domaća je ekipe i dalje neporažena. Završilo je 1:1 za šesti remi Juventusa...

Nogometaši Juventusa su i dalje jedna od dvije neporažene ekipe u Serie A, ali malo im to znači kad je pola od 12 rezultata bez poraza došlo iz remija. Bodove u Torinu su otkinuli i igrači Atalante koja je u krizi, a na terenu smo vidjeli i Papua Gomeza.

Argentinac je u prilično otvorenom sukobu s Gian Pierom Gasperinijem pa je za vikend sjedio na klupi protiv Fiorentine, a ovdje je ipak ušao u igru u 53. minuti, četiri minute prije pogotka za izjednačenje.

Naime, Juventus je poveo u 29. minuti kad je Federico Chiesa fantastično pogodio iz daljine u gornji desni kut za pravu ljepoticu od pogotka i 1:0 za domaćina na poluvremenu. Bila je to i jedna od rijetkih ozbiljnih šansi na ovom susretu sve do 57 i izjednačenja.

I ovaj put je za pogodak bio potreban bljesak individualne kvalitete i magije iz dalekometnog udarca. Ovaj put je zasjao Remo Freuler koji je s ruba 16 metara sjajno potegnuo, a lopta od grede ulazi u mrežu.

Mogao je Juventus opet povesti samo četiri minute kasnije kad Hans Hateboer povlači napadača za dres, a sudac pokazuje na bijelu točku. izvođač se zna, to je Cristiano Ronaldo, ali njegov udarac zaustavlja Gollini i spašava svoju ekipu.

Do kraja će najbolju priliku na susretu zapucati upravo Gomez, a susret će do kraja ostati na 1:1 i završiti podjelom bodova. Juventus je privremeno skočio na diobu drugog mjesta s Interom koji ima utakmicu manje, ali prijete i Napoli, Sassuolo te Roma koji su unutar tri boda od Juventusa.

Kod Atalante je Boško Šutalo ostao na klupi, Mario Pašalić je i dalje ozlijeđen, a bod je donio osmo mjesto s 18 bodova, koliko ima i Lazio.