Olmissum osvojio Kup nakon drame raspucavanja

Matej Kačan • subota, 19.12.2020.

Nakon dramatičnog finala malonogometnog Kupa Hrvatske na splitskim Gripama, osvajač trećeg trofeja u nizu je momčad omiškog Olmissuma koja je nakon raspucavanja penala svladala Vrgorac...

Nakon prvenstva Hrvatske i Superkupa, omiški Olmissum je uzeo i treći trofej u nizu. Omišani su u finalu Kupa Hrvatske na splitskim Gripama svladali Vrgorac nakon drame raspucavanja penala koja je stigla nakon 2:2 u regularnom dijelu.

Dva puta je Olmissum kroz regularni dio vodio, ali se Vrgorac dvaput vraćao te si je dao svaku šansu da dođe do iznenađenja i trofeja, ali je nakon maratonskog raspucavanja Olmissum ipak slavio. Doveo je Omišane u vodstvo Nikola Pavić već u prvoj minuti.

No, početkom drugog poluvremena je Govorko izjednačio, a Perišić u 28. vraća vodstvo Omišanima. Uslijedio je šok i pogodak Alena Vukovića za 2:2 u posljednjoj minuti pa se ide u produžetke u kojima nema pogodaka.

U raspucavanju su se izredali svi i svi su bili precizni do 11. serije kad treći vratar Omišana Baučić brani Raosu nakon što je i sam zabio, a Luketin zabija za 13:12 i treći trofej Omišana u nizu te peti poraz Vrgorca u nekom od finala.