Paderborn iznenadio Union, Borussije sigurne

Matej Kačan • utorak, 22.12.2020.

Odigrana su druga četiri susreta dana u DFB Pokalu, a u treće kolo njemačkog Kupa prolaze Borussia Dortmund, kao i ona iz Mönchengladbacha te Paderborn i Darmstadt...

Iako se muči u Bundesligi, Borussia Mönchengladbach je maksimalno ozbiljno shvatila svoje obveze u drugom kolu Kupa te je sa sigurnih 5:0 protutnjala gostovanjem kod Elversberga koji se natječe u Regionalnoj ligi.

Wolf, Banes i Stindl u prvom poluvremenu te Hermann i Villalba iz kaznenog udarca u posljednjih 20 minuta su bili dovoljni za 5:0 i prolaz dalje. I imenjak iz Dortmunda je prošao, ali mnogo manje uvjerljivo.

Mats Hummels je u 12. otvorio pogotkom i činilo se da slijedi golijada, ali su mreže mirovale do druge minute nadoknade i pogotka Jadona Sancha. Drugoligaš Darmstadt je sigurno odradio gostovanje kod Dynamo Dresdena koji se natječe u trećoj ligi golovima Schnellhardta, Paika i Dursuna.

Veliko iznenađenje je počinio Paderborn. Član druge, a donedavno i član prve Bundeslige je na gostovanju kod Union Berlina slavio s 3:2 te je izbacio jedno od ugodnijih iznenađenja Bundeslige ove sezone.

Za prolaz je zaduženo uragansko prvo poluvrijeme. Michel je doveo goste u vodstvo u trećoj minuti, ali je brzo izjednačio Girscha Promel, već u šestoj. No, do poluvremena su Srbeny i Michel drugim pogotkom podigli na 3:1, a u drugom dijelu je tek Hunemeier autogolom smanjo na 3:2.