Larkin, Micić i Simon bolji od Barcelone, Zenit uništio Zvezdu

Matej Kačan • utorak, 22.12.2020.

Mnogo iznenađenja i uzbuđenja donijela je nova večer Eurolige, a na terenima smo vidjeli i tri Hrvata. Kruno Simon je bio sjajan u pobjedi Efesa nad Barcelonom...

Donedavno fantastična forma Barcelone je u očitom padu te je prvo mjesto sve dalje. Drugi poraz u nizu Barcelona je upisala u gostima kod Efesa koji je nakon tri vezana poraza "uhvatio ruku" te je možda i najboljom partijom sezone preokrenuo susret u drugoj i trećoj dionici.

Tako je minus šest nakon 10 minuta postalo plus tri na poluvremenu, a onda i plus 17 nakon fantastične treće četvrtine pa ni pokušaj povratka Barcelone nije napravio ništa više od 86:79 poraza.

Shane Larkin je napokon ušao u formu te je bio fantastičan s 23 peona, sedam skokova i osam asistencija, dok je Vasilije Micić zabio 17 uz pet asistencija. Ništa lošiji nije bio ni Kruno Simon koji je za 34 minute zabio 16 poena (4/10 za tricu) uz četiri skoka i asistenciju. Kod Barcelone je Mirotić ubacio 18 uz osam skokova.

Hrvati su bili na parketu i u Tel Avivu gdje je Nemanja Nedović žario i palio u dresu Panathinaikosa te je pogađao nemoguće i vukao, ali nije bio sam dovoljan protiv Maccabija. Izraelci su slavili s 89:81 uz 22 poena Wilbekina usprkos Nedovićevih 39 i šest asistencija.

Dragan Bender je gađao 3/4 za dva i 1/4 za tri za devet poena i šest skokova za 28 minuta, dok je Ante Žižić opet bio u reduciranoj minutaži sa samo 16 ipol minuta na parketu za četiri poena i tri skoka.

Zenit iz Sankt Petersburga ove sezone igra sjajno i na petom je mjestu s 9-5, a to je pokazao protiv Crvene zvezde koja je upisala 11. poraz i to vrlo težak, s 29 poena minusa i gotovo 100 primljenih poena. Jedino Johnny O'Bryant s 13 i Davidovac s 10 poena su išli u dvoznamenkaste sfere kod Zvezde, dok je KC Rivers kod Zenita ubacio 23.

Očekivane pobjede su ostvarili i CSKA s 87:78 u gostima kod Asvela te Real Madrid s uvjerljivih 91:62 protiv Albe koja je na 6-9.