LeBron James pobjedom i odličnim nastupom proslavio rođendan

Branimir Korać • četvrtak, 31.12.2020.

Još pet susreta u NBA čligi koji su bili noćas na rasporedu, LeBron James predvodio je Lakerse do pobjede, a Giannis Antetokounmpo upisao je triple-double, ali to nije spriječilo poraz Bucksa...

LeBron James proslavio je 36. rođendan pobjedom kod San Antonio Spursa sa 121:107. Priliku je u samoj završnici dobio i Luka Šamanić i to zadnju minutu tijekom koje nije uspio ništa napraviti.

Slavljenik je susret završio s 26 poena, osam asistencija i pet skokova, Dennis Schröder dodao je 21 poen, a Anthony Davis 20 poena i osam skokova. Kod domaćina Dejounte Murray ubilježio je 29 poena, sedam skokova i sedam asistencija, a DeMar DeRozan 23 poena, šest asistencija i pet skokova.

Dallas je odradio loše utakmicu protiv Charlotte Hornetsa i na kraju je zasluženo poražen. Šut izvana nije bio dobar, za tricu je bio 12/42 dok su gosti za tri poena pogodili tri lopte više i to iz osam pokušaja.

Najbolju utakmicu u NBA karijeri odigrao je LaMelo Ball s 22 poena, osam skokova i pet asistencija dok je Miles Bridges dodao 20 poena i 16 skokova. Kod Dallasa Tim Hardaway ubacio je 18 poena, a Jalen Brunson dodao je 16 poena.

Lagan posao imao je Boston koji je vrlo brzo stvorio visoku prednost protiv Memphisa i slavio bez ikakvih problema. Tek u drugom poluvremenu uspjeli su gosti smanjiti zaostatak, ali niti u jednom trenutku zaprijetiti povratkom.

Jaylen Brown ubilježio je 42 poena (7/10 trica) uz pet skokova, a Jayson Tatum dodao je 16 poena. Kod Memphisa Jonas Valančiunas ubacio je 20 poena uz 11 skokova, a Gorgui Dieng ubacio je 17 poena uz šest skokova.

Najefikasnija utakmica odigrana je u New Yorku gdje su Brooklyn Netsi svladali Atlanta Hawkse sa 145:141. Bio je to rezultat u 48 minuta, a nitko tijekom susreta nije imao dvoznamenkastu prednost.

Sjajnu utakmicu odigrao je Kevin Durant koji je upisao 33 poena uz 11 skokova i osam asistencija, Kyrie Irving dodao je 25 poena uz šest asistencija, Joe Harris 23 poena (6/8 trica), a Jake Allen dodao je 15 poena i 13 skokova.

Kod Hawksa po 30 poena ubacili su John Collins (deset skokova) i Trae Young (11 asistencija, šest skokova), Bogdan Bogdanović dodao je 22 poena (6/11 trica), a Cam Reddish 20 poena.

Miami je uzvratio Milwaukeeju za poraz te ga je svladao sa 119:108. Dosta neraspoloženih igrača kod gostiju gdje je Giannis Antetokounmpo ubacio 26 poena uz 13 skokova i deset asistencija, a Donte DiVincenzo dodao je 15 poena i pet skokova. Kod pobjednika Goran Dragić ubacio je 26 poena uz pet skokova, Bam Adebayo dodao je 22 poena, deset asistencija i osam skokova dok je Tyler Herro dodao 21 poen i 15 skokova.