Pelicansi svladali i Raptorse, Cavsi iznenadili u Atlanti

Branimir Korać • nedjelja, 03.01.2021.

Subota u NBA ligi donijela je šest dvoboja, a od iznenađenja valja istaknuti domaći poraz Atlante protiv Cavsa te Indiane protiv Knicksa...

New Orleans Pelicansi i Toronto Raptorsi imaju potpuno drugačiji ulazak u sezonu. Pelicansi su krenuli sjajno i na omjeru su 4-2, a s druge strane Raptorsi nisu niti blizu onoga gdje žele biti i na omjeru su 1-4. U noćašnjem dvoboju osjetilo se koliko Pelicansi imaju u ovom trenutku više samopouzdanja.

Dvije i pol minute prije kraja susreta Toronto je vodio 113:111, ali u završnici su Pelicansi tricom Bledsoea i mirnom rukom sa slobodnih bacanja Ingrama napravili preokret i odnijeli pobjedu.

Ingram je upisao 31 poen uz šest skokova, Zion Williamson 21 poen uz sedam skokova, Bledsoe 19 poena uz deset asistencija, a Steven Adams 13 poena nuz deset skokova. Kod Raptorsa Fred VanVleet ubacio je 27 poena uz osam skokova i pet asistencija, a Chris Boucher dodao je 24 poena i pet skokova.

Indiana Pacersi upisali su tek drugi poraz ove sezone i to ovaj put potpuno neočekivano kod kuće protiv New York Knicksa. Izostanak TJ-a Warrena se itekako osjetio i Pacersi nisu napravili ono što se od njih očekivalo.

Četiri i pol minute prije kraja vodila je Indiana 96:93 da bi tu ušla u krizu, ostala četiri minute bez poena, a Knicksi serijom 11:0 riješili pitanje pobjednika.

RJ Barrett ubacio je 25 poena uz pet skokova, Elfried Payton 19 poena uz osam skokova, a Julius Randle 12 poena uz 11 skokova i osam asistencija. Kod Indiane Malcolm Brogdon ubacio je 33 poena (7/10 trica) uz sedam asistencija, Myles Turner 17 poena, a Domantas Sabonis 13 poena uz 13 skokova.

Dobar ulazak u sezonu ima Orlando Magic koji je upisao tek drugi poraz, ovaj put protiv Oklahoma City Thundera sa 108:99. Nakon četiri pobjede na startu, Orlando je sada spojio dva poraza. Kod gostiju Darius Bazley ubacio je 19 poena uz 12 skokova, a George Hill dodao je 18 poena i pet asistencija. Kod Orlanda Nikola Vučević ubacio je 30 poena uz 13 skokova, a Terrence Ross 26 poena uz šest skokova.

Philadelphia je na vrhu Istočne konferencije s omjerom 5-1. Peta pobjeda stigla je protiv Charlotte Hornetsa s glatkih 127:112.

Tobias Harris upisao je 24 poena, devet skokova i šest asistencija, Seth Curry 21 poen i šest asistencija, Joel Embiid 19 poena i 14 skokova te Ben Simmons 15 poena, 12 skokova i 11 asistencija. Kod Hornetsa Terry Rozier završio je s 35 poena (7/11 trica), a Gordon Hayward pratio je s 20 poena, šest skokova i šest asistencija.

Houston Rocketsi upisali su pobjedu protiv Sacramento Kingsa sa 102:94. Rocketsi su nastupili bez Jamesa Hardena, ali svejedno su stigli do pobjede 102:94.

John Wall upisao je 28 poena i šest asistencija, Eric Gordon 21 poen, a Chris Wood 20 poena uz 15 skokova. Kod poraženih De'Aaron Fox ubacio je 23 poena, a Harrison Barnes 19 uz sedam skokova.

Izvrsnim drugim poluvremenom Cleveland je u gostima iznenadio Atlantu i slavio s 96:91. Cavsi su u drugom poluvremenu Atlantu limitirali na samo 35 poena, a toliko je ubacila već u prvoj četvrtini.

Collin Sexton predvodio je Cavse s 27 poena, Javale McGee dodao je 14 uz devet skokova, a Andre Drummond 12 uz 11 skokova. Kod Hawksa De'Andre Hunter ubacio je 17 poena uz pet skokova, po 16 poena dodali su Clint Capela (16 skokova) i Trae Young (deset asistencija) dok je Kevin Huerter upisao 13 poena i deset skokova.