City slavio na Old Traffordu za finale EFL kupa

Matej Kačan • srijeda, 06.01.2021.

U drugom polufinalu EFL kupa, nogometaši Manchester Cityja slavili su na gostovanju kod svog gradskog rivala Uniteda te su izborili finale protiv Tottenhama...

Manchester United i Ole Gunnar Solskjaer opet nisu uspjeli preko polufinala nekog od kupova. Nakon tri ispadanja prošle sezone, ono u EFL Carabao Kupu reprizirano je i ove sezone domaćim porazom od gradskog rivala Cityja.

Iako je susret bio fantastičan i ritmičan s obje strane u prvom poluvremenu, pogodaka nije bilo. Barem ne onih regularnih jer mreže su se tresle čak tri puta, ali sva tri puta iz zaleđa. Marcus Rashford na jednoj te Ilkay Gündogan te Phil Foden na drugoj strani su pogađali iz nedozvoljenih pozicija, i to u prvih pola sata.

Da stvar bude još luđa, svaka je ekipa propustila po zicer u početnoj fazi pa je Zackary Steffen refleksno i sjajno obranio udarac Bruna Fernandesa u devetoj minuti, dok je u 13. Kevin de Bruyne sjajno potegnuo s ruba 16 metara, ali u vratnicu.

Na to su se nadodale i dvije sumnjive situacije u svakom šesnaestercu, ali ni kod navodnog prekršaja Lukea Shawa niti kod navodnog igranja rukom Johna Stonesa nije bilo kaznenog udarca i prvih 45 minuta završava s 0:0.

Nakon takvog sjajnog poluvremena bez pogodaka, pomalo je nepravedno da je prvi pogodak pao iz prekida. No, baš se to dogodilo i ubačaj iz slobodnog udarca pao je na glavu Stonesa koji trese mrežu za vodstvo Cityja. United je pritiskao i tražio izjednačenje, ali kao da su se Crveni vragovi ispuhali u prvom dijelu.

Zato je City izdržao s vodstvom koje je i uvećano opet uz dozu sreće jer je odbijanac došao do Fernandinha koji sjajno pogađa u sam donji kut gola domaćina za nedostižnih 2:0 u 83. minuti.

Ostalo je tako do kraja te će City finale igrati protiv Tottenhama u još jednom poglavlju rivalstva Pepa Guardiole i Josea Mourinha.