Šariću 15 poena s klupe u pobjedi Sunsa, Bogdanović opet loš

Matej Kačan • četvrtak, 07.01.2021.

U bogatom NBA programu su na tri parketa nastupili i hrvatski košarkaši od kojih je najbolji bio Dario Šarić, dok su IvicaZubac i Bojan Bogdanović bili samozatajni...

Phoenix Sunsi uživaju u sjajnom ulasku u sezonu. Petom pobjedom u posljednjih šest utakmica su Sunsi stigli na 6-2 omjer što im donosi diobu prvog mjesta Zapadne konferencije, a najnovija je pobjeda stigla nad Toronto Raptorsima sa 123:115.

Toronto je vodio nakon prve četvrtine, ali sjajan šut za tricu kroz drugu i treću donosi preokret i vodstvo Sunsa od devet poena razlike na ulasku u posljednju četvrtinu . Dario Šarić je tricom postavio najvećih 15 razlike devet i pol minuta do kraja, a Raptorsi su mogli samo smanjiti do konačnih osam razlike.

Sunsi su zabili čak 21 tricu, od čega je Jae Crowder ugradio šest u svoj 21 poen. Devin Booker je zabio 24 poena, dok je Deandre Ayton postigao 11 poena te 16 skokova. Šarić je s klupe za 16 i pol minuta zabio 15 poena (6/11 iz igre, 2/3 trica) uz pet skokova i dodavanje.

Kod Raptorsa je 32 poena uz devet skokova zabio Pascal Siakam, dok je 24 uz devet skokova i šest asistencija postigao Kyle Lowry.

Do pete pobjede u posljednjih šest susreta i iznenađujućeg 5-3 omjera došli su i New York Knicksi pobjedom nad Utah Jazzom kojem baš i ne cvjetaju ruže. Junak pobjede za Knickse definitivno je bio Austin Rivers koji je u četvrtoj dionici, kad se utakmica lomila povezao 14 poena, od čega tri trice de je prelomio.

Knicksi su slavili sa 112:100 uz 23 poena Riversa, dok je Julius Randle opet bio sjajan s 30 poena, 16 skokova i sedam dodavanja. Donovan Mitchell je kod Jazza zabio 18, ali uz šut 8/23. Jordan Clarkson je zabio 19, a Rudy Gobert 14 uz 12 skokova.

Bojan Bogdanović opet je imao slabu šutersku večer sa samo šest poena i 2/10 iz igre, od čega 1/7 za tricu. Uhvatio je četiri skoka te je podijelio jednu asistenciju.

Los Angeles Clippersi uspjeli su obizdati Golden State Warriorse i Stephena Curryja te su slavili sa 108:101 na gostovanju. Curry je obuzdan na samo 5/17 iz igre za 13 poena, dok je Clipperse vodio Paul Goerge s 21 poenom i 12 skokova. 21 je zabio i Kawhi Leonard, a Ivica Zubac nije mnogo igrao.

Hrvatski je centar za samo deset minuta šutirao 2/2 iz igre za četiri poena i šest uhvaćenih skokova.