Zimski sportovi

Norveška dominacija u Oberhofu, slavlje za Boea i Eckhoff

Branimir Korać • petak, 08.01.2021.

Biatlonci i biatlonke su u njemačlkom Oberhofu gdje su odradili utrke sprinta, muški na deset, a žene na 7.5 kilometara. Pobjede su uzeli norveški predstavnici...

Johannes Thingnes Boe i Tiril Eckhoff najbolje su odradili današnje utrke u Oberhofu te su odnijeli pobjedu u sprintu.

Johannes Thingnes Boe slavio je ispred mlađeg brata Tarjeia koji je savršeno gađao i nije imao nijedna promašaj, međutim bio je sporiji u trčanju i na kraju je zaostao 10.8 sekundi za pobjednikom. Na postolju je bio još jedan Norvežanin, Sturla Holm Laegreid koji je pak zaostao za pobjednikom 21.6 sekundi.

U ženskoj konkurenciji vrlo uvjerljiva je bila Eckhoff koja je slavila s 29.6 sekundi prednosti nad Šveđankom Hannom Oeberg. Obje su savršeno gađale, ali Eckhoff je bila daleko brža na stazi.