Borna Gojo nakon gotovo tri sata borbe ostao bez glavnog ždrijeba Australian Opena

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.01.2021.

Borna Gojo poražen je u trećem kolu kvalifikacija Australian Opena. Protivnik mu je bio Švicarac Henri Laaksonen koji je slavio u tri seta...

Vrlo blizu pobjedi bio je Borna Gojo u trećem kolu kvalifikacija Australian Opena. Gojo je igrao protiv 15. nositelja, inače 133. igrača svijeta Henrija Laaksonena i izgubio 6:7, 6:4, 10:7.

Gojo je uzeo prvi set u tie-breaku sa 7:4 nakon što su igrači rano razmijenili breakove i nakon toga čvrsto držali svoj servis do kraja seta.

U drugom setu Gojo je odmah propustio break loptu već u prvom gemu da bi na kraju kod 5:4 na servisu za set dopustio Laaksonenu priliku i izgubio set sa 6:4.

Odluka je pala u trećem setu gdje se hrvatskom tenisaču otvorila lijepa prilika, imao je break i servis za meč kod 5:4, ali nije izdržao i Laaksonen se izvukao. Odluka je pala u produženom tie-breaku koji je otišao na stranu Laaksonena s 10:7.