SP 2021., skupina G, 1. kolo, 13.01.2021, 18:00 h
Egipat 35:29 Čile
Čile

Egipćani na startu Svjetskog prvenstva lakoćom svladali Čile

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.01.2021.

U prvom susretu ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva rukometaša Egipat je nadigrao Čile s 35:29. Egipćani su lakoćom slavili i tako pokazali zašto imaju visoke ambicije...

Prvi dan Svjetskog prvenstva tradicionalno je donio samo jednu utakmicu i to onu u kojoj nastupa domaćin. Tako Egipat u Prvenstvo ušao pobjedom protiv Čilea 35:29. Moglo je biti čak i uvjerljivije, ali u drugom poluvremenu Egipćani su posdigli nogu s gasa.

Brojni analitičari stavljaju Egipat vrlo visoko i vide ga čak sve do polufinala, a dio te kvalitetne igre pokazao je i u ovom susretu. Slomili su Egipćani vrlo lako otpor Čilea i samo su potvrdili kako su kvalitetnija reprezentacija.

Već je tradicija da domaćin otvara svjetsko prvenstvo, a zadnji put domaćin je na startu poražen još 1997. godine kada je Japan poražen od Islanda.

Garraldina momčad izdržala je svega pet minuta. Tu je još bila na 2:2, no onda Egipćanirade seriju 6:1 i odvajaju se na 8:3.

Vidjelo se i u samoj igri da je Egipat kvalitetnija, "rukometnija" momčad, Čileanci su dosta griješili i nisu mogli držati priključak. Na odmoru je bilo visokih 18:11 uz jasan pokazatelj tko je bolji.

U nastavku susreta Egipćani su malo podigli niogu s gasa i mirno su dovršavali posao. Nije bilo potrebe za nekom jurnjavom, a Čile je to iskoristio kako bi smanjio zaostatak na minus pet.

Završilo je ipak 35:29 za Egipat koji može biti zadovoljan odrađenim.

Šest golova kod Egipćana postigao je Yehia Elderaa, a pet Akram Yousri. Kod Čilea osam golova zabio je Esteban Salinas, a sedam Erwin Feuchtmann.