Montpellier 2:3 Monaco
Monaco

Kovač poveo 3:0 pa strahovao za pobjedu kod Montpelliera

Matej Kačan • petak, 15.01.2021.

U 20. kolu francuske Ligue 1 Monaco Nike Kovača je upisao treću uzastopnu pobjedu u 2021. godini te se popeo do četvrtog mjesta na tablici s 36 bodova...

Monaco Nike Kovača i dalje drži savršen omjer u 2021. godini. Treću pobjedu u tri ligaška susreta u novoj godini je Monaco ostvario u gostima kod uvijek neugodnog Montpelliera koji je ipak ušao u slabu formu s tri poraza u posljednja četiri susreta.

No, za razliku od prethodne dvije vrlo uvjerljive pobjede, ovaj put je bilo nešto kompliciranije za Monaco. Krenulo je fantastično, nakon sat vremena je Monaco imao 3:0, ali se naglo sve zakompliciralo.

U 24. minuti prvo uzbuđenje, Wissam Ben Yedder je pucao, ali u gredu, a na odbijancu je Kevin Volland koji šalje loptu u mrežu. No, dosta više uspjeha će Ben Yedder imati kasnije.

Točnije, već 11 minuta kasnije je Ben Yedder natrčao i skočio na ubačaj Henriquea Oliveire te je iz blizine neobranjivo pogodio glavom. Ben Yedder je svoj drugi pogodak zabio iz kaznenog udarca u 61. i činilo se kako do kraja slijedi odrađivanje na autopilotu.

No, sve se naglo zakompliciralo jer samo tri minute kasnije Elye Wahi smanjuje na 3:1, a nakon samo pet minuta Andy Delort vrlo efektno petom završava akciju Montpelliera za 3:2, a do kraja je ostalo preko 20 minuta.

Završnica je ipak pripala Monacu koji je više napadao i tražio četvrti pogodak za miran kraj, ali mreže se nisu tresle pa Monaco ipak odlazi s nova tri boda.