Hajduk samo remizirao s Croatijom, poraz Slaven Belupa, remi Osijeka

Branimir Korać • subota, 16.01.2021.

U subotnjim prijateljskim utakmicama, klubovi koji nastupaju u HT Prvoj ligi odradili su generalne probe, neki uspješno, neki manje uspješno...

Osječani su odigrali prijateljski susret s MOL-om i remizirali su 2:2. Oba gola pala su s 11 metara, a postigao ih je Ramon Mierez.

Do vodstva su Osječani došli u završnici prvog poluvremena kada je Musliu igrao rukom u svojih 16 metara, a Mierez je zabio za vodstvo.

U prvih 20 minuta drugog dijela Halmai i Dardai zabijaju za preokret da bi u 73. minuti Jurčević bio srušen u 16 metara, a kazneni udarac u pogodak još jednom pretvara Mierez.

U prvoligaškom dvoboju na Arena Cupu Šibenik i Lokomotiva odigrali su 1:1. Lokomotiva je imala vodstvo golom Emersona Deocleciana, ali Šibenik je početkom drugog poluvremena poravnao preko Denija Jurića.

Varaždin je imao generalku protiv Hrvatskog dragovoljca i visoko ga je svladao s 4:0. U prvom dijelu Matej Senić doveo je Varaždince u vodstvo da bi u nastavku Jorge Obregon, Borna Petrović i Dominik Glavina pogađali za 4:0.

Hajduk nije oduševio protiv Croatije iz Zmijavaca, samo je remizirao 1:1. Gosti su na Poljudu čak poveli golom Tomislava Mrkonjića u 16. minuti, ali Dimitrios Diamantakos je poravnao iz kaznenog udarca.

Slaven Belupo je ugostio Sesvete i izgubio s 4:2, a Tomislav Stipić igračima je zadao da susret igraju s čepićima u uhu kako ne bi čuli sugestije sa strane.

Dva puta za Koprivničance je zabijao Torles Knoll, a za Sesvete strijelci su bili Kozić, Topić, Majić i Lovrić.