Zimski sportovi

Foss-Solevaag vodeći u Flachauu, bez Hrvata u drugoj vožnji slaloma

Jan Šneler • nedjelja, 17.01.2021.

U izrazito kompetitivnoj prvoj vožnji slaloma u austrijskom Flachau, vodeće mjesto pripalo je Sebastianu Foss-Solevaagu...

Nakon prve slalomske vožnje u Flachau, vodeće mjesto pripalo je norveškom skijašu Sebastianu Foss-Solevaagu. Čak 12 skijaša nalazi se unutar sekunde razlike što dovoljno govori o kompetitivnosti.

Drugo mjesto sa svega 27 stotinki zaostatka pripalo je Fabiju Gstreinu, a pobjednik prvog slaloma u Flachau Manuel Feller završio je nakon prve vožnje na trećem mjestu.

Nažalost, premda su četiri hrvatska skijaša startala u nedjeljnoj utrci, drugu vožnju nije niti jedan uspio izboriti. Najbliži je bio Filip Zubčić koji je zauzeo 31. mjesto. Istok Rodeš bio je također relativno blizu te je zauzeo 37. mjesto. Samuel Kolega završio je utrku na 47. mjestu, a Matej Vidović na 52. mjestu.